Nakupujete na internetových bazarech? Kvůli novému triku lidé hromadně přichází o více než 10 000 Kč. Hrozí to každému

Každý, kdo nakupuje na internetových bazarech, riskuje ztrátu 10 000 Kč. Jde o nový trik, ztráta peněz hrozí úplně každému. Na tohle si dejte dobrý pozor.

Česká spořitelna i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Chtěl si koupit štěně zlatého retrívra, místo toho přišel o 10 tisíc korun. Muž z Litoměřicka se stal obětí falešného prodejce, který nabízel prodej štěněte na internetových bazarech. Z případných zájemců však jen vytáhl peníze a následně přestal komunikovat. Jedná se o další druh podvodu, který je v poslední době na vzestupu. Policie České republiky proto všechny občany nabádá k obezřetnosti.

Prodej štěněte na internetových bazarech

Tento případ se stal koncem března na Litoměřicku. Zájemce reagoval na inzerát na internetových bazarech, který nabízel prodej psa. Mělo se jednat o štěně zlatého retrívra, které údajný prodejce nabízel za 10 tisíc korun. Po zájemci požadoval zaplacení zálohy ve výši 5 tisíc korun předem, jak uvádí web Novinky.cz. 

Následně si vyžádal zaslání i zbylých 5 tisíc korun ještě před osobní schůzkou. Důvěřivý zájemce peníze poslal. Podvodník si s dotyčným domluvil osobní převzetí štěněte, ke kterému však nikdy nedošlo. Prodejce se na místo schůzky nedostavil a přestal reagovat na volání a zprávy. Po této zkušenosti se zájemce obrátil na místní policii.

internetových bazarech
iZdroj fotografie: Scott / Creative Commons / CC BY-SA
Místo štěněte přišel muž z Litoměřicka o 10 tisíc korun.

Policie po pachateli pátrá

Policisté zahájili trestní stíhání na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Podle dostupných informací se nejedná o jediný případ takového podvodu. Jenom na Litoměřicku policie řeší celkem tři případy, při kterých byly oběti podvedeny podobnou nabídkou prodeje psa na internetových bazarech. Zároveň je velmi pravděpodobné, že ne všechny oběti podvodů tuto skutečnost nahlásily příslušným orgánům. Podvedených tak může být mnohem více. Podobných falešných prodejců se na internetu pohybuje stále více.

Žádné platby neznámým prodejcům

Policie všechny občany nabádá, aby byli při prodávání či nakupování věcí na internetových bazarech obezřetní. Nikdy neposílejte prodejcům peníze předem. Všímejte si také recenzí a hodnocení daného prodejce a vyhýbejte se prodejům od neověřených prodejců. Dbejte také na to, aby veškerá komunikace s prodejcem probíhala přes oficiální chat daného internetového bazaru.

mobilního operátora
Nakupujete věci na bazarových portálech? Koledujete si o problém, během pár sekund vás to může připravit o 100 000 Kč

Také platby doporučujeme provádět přes provozovatele bazarů, kteří mohou peníze pozdržet do doby, než dojde k předání zboží. Zároveň nereagujte na příliš výhodné nabídky, u kterých je až podezřele nízká cena. Takové nabídky bývají většinou falešné a nemusí se vždy jednat jen o prodej psa.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články