Jak najít ztlumený, ztracený nebo odcizený telefon: Pro systém Android i iOS

Stane se to každému. Prohledáváte si marně kapsy i tašku, ale telefon nikde není. Možná jste ho nechali v obchodě nebo na sedačce autobusu. Ošemetná situace.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přísahali byste, že jste ho ještě před chvílí drželi v ruce, takže by měl být doma. Ale kvůli koncertu jste si vypnuli zvuk, takže nalézt ho dle zvonění nepřipadá v úvahu. Tato situace potkává běžně spoustu lidí a pak jen přichází katastrofické scénáře. Přišli jste o kontakty, všechny podstatné informace, fotky a samozřejmě samotný telefon. Jako obvykle ale existuje řešení, respektive několik věcí, které můžete pro jeho nalezení udělat.

Pokud máte systém Android

U telefonů fungujících na Androidu vám stačí internet. Konkrétně adresa android.com/find, která už je naprosto srozumitelná. Jde o snadno použitelný nástroj pro všechna vaše zařízení s tímto operačním systémem. Současně si můžete zvolit funkci přehrání zvuku, což funguje i při ztlumeném režimu. Stránka nabízí i funkce uzamčení zařízení nebo jeho dálkového vymazání. Na jednom rozhraní tedy ovládáte veškeré podstatné úkony v takto kritickém momentu.

Mobilní telefony Apple

V případě operačního systému Apple je potřeba se přihlásit pomoci Apple ID a příslušného hesla. Dále vyberte možnost „Najít iPhone“ a po nějaké době se vám jeho pozice zobrazí na mapě. Tato funkce se může hodit při pochůzkách po mnoha místech. Je pak velmi snadné myslet si, že jste měli telefon ještě u sebe, zatímco už 10 minut ležel někde jinde. Samozřejmě ale telefon nenajdete v případě, že nemá aktivované určování polohy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zálohuj, zálohuj, zálohuj

Tím se dostáváme k mnohdy palčivějšímu problému, tedy obsahu telefonu. Ačkoli přístroj sám bývá drahý, jde o sériový výrobek. Obsah uvnitř je však zcela jedinečný, zvláště pro vás. Prakticky všichni výrobci dnes již poskytují službu konstantního online zálohování. Dříve se to týkalo jen fotek či kontaktů. Postupně lze ale zálohovat naprosto celý telefon včetně aplikací a jejich nastavení. Stejnou službu poskytuje i mnoho dalších aplikací.

Kromě možností pro konkrétní položky se také liší způsob zálohování. Oficiální aplikace i některé další zálohují data do cloudu, tedy vzdáleného online úložiště. V plné verzi se všemi možnostmi vyžadují obvykle pravidelnou platbu. Dalším způsobem je pravidelné vytvoření velkého datového souboru, který si ovšem musíte někam přesunout. Výhodou je vyšší kontrola, negativem riziko ztráty dat při zničení externí paměti.

Kontrola a kontrola

Když už je řeč o kontrole, je třeba zmínit důležitou okolnost. Uživatelská data jsou totiž jednou z nejcennějších komodit na moderním trhu. A přestože se firmy mohou dušovat, že je nijak nezneužívají, množství nedávných afér a kauz přesvědčilo o opaku. Při volbě či zkoušení zálohovacích mechanismů tak asi nenajdete ideální či zcela bezpečnou metodu. Můžete mít nad daty naprostou kontrolu, ale všechno pak bude záviset na vás.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tedy na vašem vybavení a čase. V případě online zálohování se prakticky všechno děje automaticky. Nikdy však nelze vyloučit, že se k vašim souborům nedostane nikdo další. A také si neříkejte, že to „přece nemůže nikoho zajímat“. Nejrůznější virtuální „živly“ to nemusí dělat pro to, aby informace nějak použily. Často se tak děje jen z dlouhé chvíle a proto, že zkrátka mohou.

Kdy a kde jste naposledy ztratili telefon?

Zdroj: RD
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články