Máte doma toto nádobí? Nepoužívejte ho, dá se prodat i za 100 000 Kč

Máte doma toto nádobí? Hlavně ho nevyhazujte, má totiž obrovskou cenu a dá se prodat klidně za 100 000 Kč.

i Zdroj fotografie: Dwight Burdette / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Máte doma toto nádobí? Spousta věcí, které můžou mít mnohatisícovou cenu, se možná skrývají právě u vás doma, a to přímo v kuchyni. Určitě si dobře pamatujete starý mlýnek na maso nebo kávu, co měla v kredenci vaše babička a možná je stále někde v domě. Všechny tyto staré věci z kuchyně našich babiček byly totiž poctivé a kvalitní výroby. Už dříve jsme informovali o hodnotném porcelánu, který v kompletním stavu může mít opravdu vysokou hodnotu.

Nádobí schované na půdě

Je snadné ověřit, zda se jedná o vzácný kousek, který leží právě na vaší půdě. Nádobí by mělo mít vlastní značku. Například porcelán má značku v podobě kulatého razítka, které obsahuje iniciály výrobce a lokalitu, ze které pochází. Všechny tyto tovární značky mají svou barvu. Mezi nejkvalitnější patří červená, zelená nebo černá barva.

Dalším pokladem na půdě může být například stará VHS kazeta. Nejcennější VHS kazetou na světě je stále vydání v původním obalu filmu Back to the future, za který vášnivý fanoušek a sběratel zaplatil neuvěřitelných 1,65 milionu korun.

Dalším hodnotným majetkem můžou být mince, jako je například pětihaléř z roku 1924, který byl v roce 2010 vydražen za 506 tisíc korun.

Kuchyňské nádobí iZdroj fotografie: Depositephotos

Staré kuchyňské náčiní

Hodně z vás bude mít doma ještě staré kuchyňské náčiní po babičce. Například paní Dana má doma starý mlýnek po babičce, který ještě před pár lety používala. Je dřevěný s malým šuplíkem a má krásnou mosaznou kliku. Takový mlýnek může mít skutečně vysokou cenu. Jeho cenu můžete obratem odhadnout skrz aukční portál Aukro.

Dalším hodnotným kouskem může být i cukřenka. Na portálu Aukro lze najít cukřenku z dob Biedemeier a její majitel za ni požaduje 5 800 Kč. Dalšími předměty mohou být podnosy. Cena vzácných podnosů například ze skla se pohybuje od stovek po tisíce korun, jak uvádí web Události247.

Pokud tedy doma narazíte na staré kuchyňské náčiní, určitě si nejprve ověřte jeho hodnotu, než ho vyhodíte. Možná budete překvapeni, jak můžete tyto věci zhodnotit. Cenné rady vám také určitě dá i pracovník antikvariátu, který najdete ve svém okolí.

Našli jste doma podobné poklady?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články