Máte doma toto nádobí? Jde o skutečné bohatství, dá se prodat i za 1 000 000 Kč. Raději se rychle podívejte

Staré kuchyňské nádobí, zejména porcelánové vzácné kusy, může ukrývat neočekávané bohatství. Značky, barvy, a stav nádobí hrají klíčovou roli při odhalování jejich hodnoty.

i Zdroj fotografie: Andy Mabbett / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Hodnota věcí nemusí spočívat pouze v historických mincích nebo známkách. Někdy může být obrovský poklad skrytý ve starém nádobí, které lidé nechají ležet na svých půdách nebo chalupách. I když se to možná někteří nedomnívají, může se stát, že pod vrstvou prachu se skrývá opravdové jmění.

Jmění skryté ve starém porcelánu

Příběhy lidí, kteří objevili na půdě staré vázy nebo jiné předměty a zjistili, že mají velkou hodnotu, nejsou vymyšlené. To se může přihodit i vám. Několikrát jsme vás informovali o tom, jak některé staré mlýnky, ať už z dřeva nebo mosazi, mohou být cenné. Pokud ovšem nemáte vlastní starý mlýnek, není to konec světa. Hodnotné skvosty se skrývají i v jiných koutech vašeho domu.

Zvláště hodnotné může být nádobí vyrobené z porcelánu. Jak jsme již dříve informovali, některé vzácné kusy mohou dosáhnout hodnoty několika milionů korun. Pokud tedy najdete nějaké takové kuchyňské nádobí doma, mohlo by to být vaše bohatství. Samozřejmě je nezbytné si ověřit hodnotu a v případě potřeby nabídnout nádobí k prodeji, aby se o něm dozvěděli sběratelé a vy získali finanční zisk.

Porcelán iZdroj fotografie: Depositephotos

Jak poznat hodnotný kousek

Při rozpoznávání vzácného nádobí je několik znaků, kterými se můžete řídit. Jedním z nich je značka umístěná na spodku nádobí. Podle webu Události247 může tato značka odhalit dobu a místo výroby, stejně jako druh porcelánu. Barva a glazura nádobí mohou rovněž prozradit něco o době výroby.

Kromě toho existuje několik dalších faktorů, které ovlivňují cenu starožitného nádobí. AntikPraha na svém webu zdůrazňuje, že stav věci a její případné poškození mají velký vliv na konečnou částku, kterou za ni můžete dostat. Důležité je také, zda je set kompletní, protože absence jednoho šálku s podšálkem už může výrazně ovlivnit konečnou cenu.

Máte i vy doma starý porcelán po babičce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články