Máte telefon? Pokud neuděláte tuto věc, skončíte na nemocničním lůžku

Telefony Samsung s unikátním rozhraním One UI nabízejí nejen elegantní design, ale i život zachraňující funkce. Jednou z nich je SOS volání, jehož aktivace může být klíčová v kritických situacích.

i Zdroj fotografie: Gijs Bolmeijer / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Telefony Samsung fungují na Androidu, ale mají unikátní rozhraní One UI, což je jedno z nejlépe provedených uživatelských prostředí na trhu. Kromě přívětivého a minimalistického vzhledu nabízí mnoho užitečných funkcí. Jedna z nich, kterou vám dnes představíme, může být v krajních situacích opravdu život zachraňující.

Volání o pomoc

SOS volání je dostupné ve většině telefonů na trhu, ačkoliv každý model má svůj vlastní způsob aktivace. Samsung používá k aktivaci této funkce docela tradiční metodu – opakované stisknutí bočního tlačítka. Pro spuštění tísňového volání stačí stisknout tlačítko pro zapnutí telefonu pětkrát za sebou rychle za sebou. To vás přivede do nabídky pro tísňové volání. Poté, co se na obrazovce zobrazí symbol sluchátka reprezentující hovor, stačí ho přetáhnout do středu displeje a automaticky zavoláte na přednastavené tísňové číslo.

Kam tísňový hovor směřovat

Mít rychlý přístup k tísňovému volání je samozřejmě důležité a je dobré vědět, jak k němu přistoupit. Stejně důležité je mít v nastavení tísňového volání správné telefonní číslo pro danou zemi nebo oblast. V Česku je tísňové číslo 112 (platné i v Evropě), 158 pro policejní pomoc, 150 pro hasiče, 155 pro záchrannou službu a 156 pro městskou policii. V nastavení tísňového režimu lze také nastavit sdílení polohy s vybranými kontakty.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Kdykoliv, odkudkoliv

Tísňová linka, stejně jako ostatní čísla tísňových služeb, jsou dostupná za jakýchkoli okolností. Nemá význam, zda máte kredit nebo SIM kartu, nebo jestli jste v oblasti bez signálu – na tato čísla se vždy dostanete. Pomoc tak přijde opravdu rychle a sníží se riziko, že následky dané situace budou fatální a třeba skončíte na nemocničním lůžku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články