Loučení je pro psa těžké. Než odejdete z domu, vždy udělejte 1 věc. Váš chlupatý přítel bude v sedmém nebi

Pokud se chystáte na určitou dobu opustit svého psího mazlíčka, vždy byste jej měli pořádně pohladit –⁠ nebude se poté cítit tolik smutně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je téměř nemožné najít člověka, který by neměl rád hlazení svého psího mazlíčka. Pokud jednoho také vlastníte, určitě víte, jak skvělý pocit radosti, potěšení a úlevy od stresu vám to může přinést. Věděli jste však, že je hlazení velmi důležité i pro vašeho psa, a to zejména když se ho chystáte nechat o samotě? Pomazlení totiž může zabránit tomu, aby se váš mazlíček zbytečně trápil, když na vás musí doma čekat. 

Loučení je pro psa těžké

Pokud necháváte svého psa doma samotného často, jistě tušíte, jak smutně se cítí, když před ním zavíráte dveře. Hledí na vás, kňučí, škrábe na dveře, a především se snaží pochopit, proč a kam od něj odcházíte. Podle vědců může váš mazlíček navíc štěkat a smutně výt ještě půl hodiny poté, co jste jej nechali samotného. Na druhou stranu je samozřejmé, že s ním nemůžete být celý den. Existuje snadný způsob, kterým můžete vašeho psa před ochodem uklidnit – pohlazení. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Je vědecky podložené, že pouhé pohlazení po hlavě může vašemu psímu mazlíčkovi před odloučením snížit úzkost a smutek natolik, že již nebude mít žádný problém na vás vyčkat. To jistě oceníte nejen vy, ale i vaši sousedé. Aby však vědci tuto skutečnost podtrhli, provedli ohledně tohoto tématu zásadní studii, která vše potvrdila.

Pohlazení dokáže zvrátit psí smutek

Během někdejší studie bylo deset psů odloučeno od jejich majitelů po dobu tří minut. Subjekty byly rozděleny do dvou skupin, přičemž v prvním případě se páníčci se svými mazlíčky jednu minutu pořádně mazlili, v druhém případě nikoliv. Psi byli po celou dobu studie na vodítku a byli pečlivě pozorováni vědci, kteří hodnotili jejich změny chování a fyziologii.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přesně podle předpokladů se psi, jimž se dostalo pohlazení, cítili po odloučení mnohem více uvolnění než ti, kteří byli svými páníčky před odchodem ignorováni. Výsledky navíc ukázaly, že byla u pohlazených mazlíčků nižší tepová frekvence. Pokud tedy máte doma psa, již nikdy ho nenechte samotného bez pořádného pohlazení –⁠ určitě vám to posléze oplatí svou oddaností. 

Jak se se svým psem loučíte vy? 

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I obyčejné oregano má co nabídnout, má antibakteriální a protizánětlivé účinky
Události247.cz
Události247.cz
Letní dovolená se letos Čechům prodraží. Ceny pohonných hmot jdou totiž opět nahoru
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru