Koupila si ovoce přes internet, přišla kvůli tomu o 20 000 Kč. Podobné chyby se Češi dopouští stále častěji

Nepatrná chyba na internetu stála Češku 20 000 Kč. Dělá ji téměř každý, teď na to lidé začínají pořádně doplácet. Na tohle si dejte pozor a důkladně si vybraného prodejce ověřte.

jedinému telefonátu i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Internetové bazary poskytují jednoduchý způsob, jak nakoupit nebo prodat různé předměty, včetně velkého množství ovoce. Zároveň se však jedná o místo, kde se ve velkém objevují podvodníci. Své o tom ví také žena z Veselí nad Moravou, která si na internetu chtěla koupit větší množství meruněk za výhodnou cenu. Místo toho přišla o více jak 20 tisíc korun.

Chtěla na internetu koupit meruňky

Žena kontaktovala prodejce, který na internetu nabízel meruňky. Na první pohled se mělo jednat o velmi výhodnou koupi. Dotyčný prodával kilo meruněk za 39 korun. Žena chtěla koupit pro vlastní potřebu větší množství a u dotyčného si objednala celkem 300 kilo. S prodejcem se domluvila na dopravě a platbě předem. Částku ve výši přesahující 11 tisíc korun mu poté poslala na účet.

Co se stane s tělem, pokud přestanete jíst ovoce a zeleninu? Váš tělesný odér nikoho nepotěší, a tím to teprve začíná
na internetu
iZdroj fotografie: Kmtextor / Creative Commons / CC BY-SA
Chtěla si koupit meruňky, místo toho přišla o 20 tisíc korun.

Muž se jí však později ozval znovu s tím, že je potřeba ještě zaplatit vratnou zálohu za balení, ve kterém jí meruňky pošle. Záloha činila dalších více než 10 tisíc korun. To dotyčnému však stále nestačilo. Když ženu požádal o zaslání dalších 15 tisíc korun, chtěla celý obchod zrušit. V tu chvíli s ní však dotyčný přestal komunikovat. Ženě došlo, že se stala obětí podvodu a vše nahlásila policii. Během pár dní tak přišla o více než 20 tisíc korun, které už možná nikdy neuvidí, jak uvádí Hodonínský deník.

Časté podvody na internetových bazarech

Podobné případy mohou vést k tomu, že spoustu lidí od prodeje věcí na internetu odradí. S trochou obezřetnosti však můžete své věci na internetu prodávat a nakupovat dál. V případě prodeje si však musíte dát pozor na snahy zájemců o nestandardní platební metody nebo použití neznámých kurýrů. Vždy trvejte na svém zabezpečeném způsobu platby a zboží posílejte výhradně přes dopravní společnosti, které si sami zajistíte.

Peníze v kapse
30 000 Kč poplatek za nakupování na internetu? Tvrdá realita, všichni Češi by se měli připravit
na klávesnici
iZdroj fotografie: Depositephotos
Nakupování na internetu je čím dál nebezpečnější.

Při nakupování na internetu si zase důkladně proklepněte profil prodávajícího. Všímejte si jeho hodnocení i recenzí. Obezřetní byste měli být u inzerátů, které slibují zboží za nezvykle nízké ceny. Vyvarujte se také prodejců, kteří bez jakékoliv záruky vyžadují platbu předem. V takovém případě raději volte nákup na ověřených internetových kanálech, které mohou platbu pozdržet, dokud své zboží neobdržíte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články