Prodáváte věci na internetových bazarech? Dejte si pozor na nový podvod, Češka kvůli němu přišla o 80 000 Kč

Každý, kdo prodává věci na internetu, může brzy přijít o 80 000 Kč. Jedna Češka na to nedávno doplatila, teď varuje ostatní. Stát se to může každému.

klienti České pošty i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Prodávat věci na internetu je jednoduché, a tudíž velmi oblíbené. Internetové bazary poskytují jednoduchý způsob, jak se zbavit starého nábytku nebo oblečení, a ještě na tom něco málo vydělat. Zároveň se však jedná o místo, kde se ve velkém objevují podvodníci. Své o tom ví také žena z Ústeckého kraje, která kvůli kalhotám za osm stovek přišla téměř o 80 tisíc korun.

Prodávat věci na internetu je nebezpečné

Žena na nejmenovaném internetovém bazaru nabízela své staré kalhoty za lákavou cenu 800 korun. Téměř okamžitě se ji ozvala vážná zájemkyně, ze které se však vyklubala podvodnice. Nabídla ženě přepravu zboží pomocí neznámého kurýra, s čímž žena souhlasila. Klikla na přijatý odkaz a podle instrukcí vyplnila všechny potřebné náležitosti, včetně přihlašovacích údajů k internetovému bankovnictví.

věci na internetu
Čechům, kteří prodávají věci na internetu hrozí, že přijdou až o 100 000 Kč. Jde o promyšlený podvod
věci na internetu
iZdroj fotografie: A Continuous Lean / Creative Commons / CC BY-SA
Chtěla prodat staré kalhoty, místo toho přišla o 80 tisíc korun.

Podvodnice tak získala nekontrolovaný přístup k jejímu bankovnímu účtu. Během krátké chvilky z něj odcizila téměř 80 tisíc korun, jak uvádí Týdeník Policie. Z toho důvodu mějte na paměti, že také internetové bazary bývají plné podvodníků.

Nikdy nevíte, kdo se za zájemcem skrývá

Rozhodně se nejedná o první ani poslední případ podobného podvodu. Zrovna internetové bazary bývají podvodníků plné, a navíc se skrývají také mezi prodejci. Policie stále pátrá po dvou mladých mužích, kteří na internetových bazarech okradli během dvou let na 651 lidí. Jednoduše nabízeli neexistující věci na internetu, za které vyžadovali zálohu nebo celou platbu předem. Zaplacené zboží však nikdy neodeslali a po připsání peněz na účet přestali komunikovat. Oběma mladíkům hrozí při dopadení až osm let vězení.

mobilního operátora
Nakupujete věci na bazarových portálech? Koledujete si o problém, během pár sekund vás to může připravit o 100 000 Kč
prodej na internetu
iZdroj fotografie: Rasheedhrasheed / Creative Commons / CC BY-SA
Nákup nebo prodej věcí na internetu může být poměrně nebezpečná činnost.

Prodávejte na internetu bezpečně

Podobné případy mohou vést k tomu, že spoustu lidí od prodeje věcí na internetu odradí. S trochou obezřetnosti však můžete své věci na internetu prodávat a nakupovat dál. V případě prodeje si však musíte dát pozor na snahy zájemců o nestandardní platební metody nebo použití neznámých kurýrů. Vždy trvejte na svém zabezpečeném způsobu platby a zboží posílejte výhradně přes dopravní společnosti, které si sami zajistíte.

Při nakupování si zase důkladně proklepněte profil prodávajícího. Všímejte si jeho hodnocení a recenzí, které internetové bazary k jednotlivým prodejcům nabízí. Obezřetní byste měli být u inzerátů, které slibují značkové zboží za nezvykle nízké ceny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články