Během chvíle přišla na počítači o 2 000 000 Kč. Stát se to může ještě dnes komukoliv z nás, stačí jen špatně kliknout

Ženu ze Znojemska zaujala investice do kryptoměny. Místo slibovaného výdělku však přišla o 2 miliony korun. Jednalo se totiž jen o důmyslný podvod.

Peníze v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nový trend kybernetických podvodů, které své oběti lákají na výhodné investice do kryptoměny, jsme tady už několikrát zmiňovali. Nedávno zaznamenala Policie České republiky další případ. Seniorka ze Znojemska měla při důmyslném podvodu přijít o téměř 2 miliony korun. Jednalo se o její celoživotní úspory, o které přišla kvůli pouhé dvacetikoruně.

Lákavá investice do kryptoměny

Investice do kryptoměny je lákavý způsob, jak zúročit své úspory. V tomto odvětví však působí velké množství podvodníků, kteří využívají nízké informovanosti širší veřejnosti. Ironie tohoto podvodu se skrývá v tom, že oběti podvodníky kontaktují sami. Stejně jako tato žena, která se na internetu spojila s údajnými investičními poradci a domluvila se s nimi na zkušební investici. Když jí tato investice vydělala první dvacetikorunu, rozhodla se do toho jít po hlavě se vším, co měla.

Muž v kapuci na pozadí běžícího programu.
iZdroj fotografie: Edwin.images / Creative Commons / CC BY-SA
Podvodů v oblasti kryptoměny už bylo tolik, že je jen stěží uvěřitelné, že se lidé znovu a znovu nechávají nachytat

Příběh se smutným koncem

Jako u většiny těchto případů nebohá oběť netuší, že se jedná o podvod, dokud se nerozhodne „vydělané“ peníze vybrat. Když k tomuto kroku došla žena ze Znojemska, dočkala se nemilého překvapení. Podvodník ženu přesvědčil, že peníze může vybrat až po zaplacení poplatku ve výši 10 tisíc eur, což je v přepočtu přes 250 tisíc korun. V investicích už žena utopila všechny své celoživotní úspory, a dokonce si několik tisíc i půjčila. Poplatek proto v dobré víře zaplatila a těšila se na pohádkový výdělek. Svých peněz se však nikdy nedočkala.

Podvodníci přišli na novou techniku, jak okrádat lidi. Stačí jim k tomu jen malá úprava bankomatu

Mějte se na pozoru

Jedná se o odstrašující případ toho, co vás může neopatrné jednání na internetu stát. Podobných falešných investičních poradců je bohužel na internetu opravdu hodně, a proto byste si všechny investice do kryptoměny měli pořádně rozmyslet. Policie zároveň varuje, že vysledování takových kyberzločinců a vystopování odcizených peněz je velmi složité a většina obětí se svých peněz už nikdy nedočká. Každou investiční příležitost proto konzultujte se svými bankovními či finančními poradci a nenechte se nalákat na jednoduché a rychlé výdělky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články