Klienti ČEZu, pozor: Jedna malá chybka může stát každého Čecha 45 000 Kč

Klienti ČEZu a ČSOB by si měli dát dobrý pozor na nabízené investice do akcií a kryptoměny. Jedná se o rafinovaný podvod, který vás může stát statisíce.

klienti ČEZu i Zdroj fotografie: Idasad / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Kybernetické podvody v podobě phishingových zpráv už všichni dobře známe a jejich účinnost tím pádem klesá. Podvodníci však přišli s novým druhem podvodu, u kterého se jim oběti hlásí samy a dobrovolně. Jejich rafinovaná reklama na výhodnou investici využívá známá jména, která jim mají dodat na důvěryhodnosti. Na pozoru by se tak měli mít klienti ČEZu i ČSOB. Údajné investování do akcií těchto společností stálo oběti podvodníků už stovky tisíc korun.

Investiční podvody táhnou

Lámaná čeština a podezřelé odkazy. Tak těchto indicií se už nedá dál držet při rozpoznávání podvodů. Kyberzločinci nyní cílí na investiční podvody, které jsou v poslední době na vzestupu. Na internet vyvěsí falešnou webovou stránku, na sociální sítě podvodnou reklamu, která slibuje hodně peněz za málo práce a pak už jen čekají na všechny důvěřivé lidi, kteří se jim sami ozvou. Velmi často tyto reklamy a webové stránky lákají na výhodné investice do akcií známých společností a bank. Ty však v dané době na akciové burze třeba vůbec neobchodují.

Budova ČEZ.
iZdroj fotografie: VitVit / Creative Commons / CC BY-SA
Bezpečné už nejsou ani nabídky investic od ČEZ či ČSOB

Klienti ČEZu pozor!

Z posledních zaznamenaných případů se jednalo právě o skupinu ČEZ a bankovní společnost ČSOB, na jejichž akcie podvodníci lákali. Podle podvodných reklam se mělo jednat o velmi výhodnou investici do akcií a kryptoměny těchto společností s astronomickými výdělky. Ve skutečnosti jste však mohli přijít o statisíce. Klienti ČEZu byli na podvodné reklamy upozorněni zástupci skupiny ČEZ. Ve svém prohlášení uvedli, že podobné produkty nikdy nenabízeli, nenabízí a ani nebudou v budoucnu nabízet.

Přijdete o statisíce

Obě společnosti podnikly potřebné kroky k tomu, aby podobné investiční podvody zatrhly. Kromě upozornění svých klientů podaly trestní oznámení na Policii České republiky. Zároveň řeší s provozovateli sociálních sítí stažení a blokaci podvodných reklam. Bohužel boj proti kyberzločincům je stále běh na dlouhou trať a jejich úplné vymýcení z internetového prostoru je prakticky nemožné.

Majitelé Netflixu, zpozorněte: Nový podvod připravil už mnoho Čechů o jejich úspory

Proto zástupci jednotlivých společností kladou důraz na obezřetnost každého z nás. Investování všeho druhu byste měli provádět pouze ve spolupráci s ověřenými bankovními či finančními poradci a obezřetní buďte před každým, kdo vám slibuje nereálně velké výdělky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články