Když se kocour stane studentem: Do školy chodil 15 let, měl i vlastní místo v jídelně

Kocour, který chodil 15 let do školy. Nevynechal ani jeden den a po prázdninách se vždy rád vrátil do třídy. Měl vlastní místo v jídelně. Jeho příběh dodnes dojímá.

kocour i Zdroj fotografie: Simranjeet Sidhu / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Právě začínají letní prázdniny a žáci školou povinní si začínají užívat své dva měsíce nerušeného odpočinku. Málokteré dítě má školní docházku rádo a téměř žádné z nich se do školy netěší. To samé platilo také pro žáky základní školy v Los Angeles. První školní den roku 1952 se však jejich nadšení pro školní docházku změnilo, když do šestého ročníku nastoupil také místní kocour.

Místní kocour s ukázkovou školní docházkou

Žáci šestého ročníku základní školy Elysian Heights v Los Angeles právě prožívali svou první vyučovací hodinu nového školního roku, když se do jejich třídy proplížil kocour. Žáci byli za takové rozptýlení vděční a s dovolením učitelky dali kocourovi trochu mléka. Pár žáků se s ním dokonce rozdělilo o svou svačinu. Kocour ve třídě zůstal až do konce onoho vyučovacího dne, kdy spolu se žáky vyběhl ven. Nikdo nečekal, že by kocoura ještě někdy zahlédli. O to překvapenější všichni byli, když kocourek dorazil do třídy hned druhý den ráno. Od té doby docházel každý den až do konce školního roku.

kocour
iZdroj fotografie: Alandislands / Creative Commons / CC BY-SA
Kocour nezmeškal ani jeden den školy.

Doživotní student

Když přišla doba letních prázdnin, kocour školu opustil a zatoulal se neznámo kam. Tentokrát si už byli všichni jistí, že se s kocourkem nikdy neuvidí. K neskonalému údivů žáků i učitelů však opět nastoupil do školy v první školní den spolu s žáky šestého ročníku. Od té doby se stal neodmyslitelnou součástí místní školy, kde měl dokonce své vlastní místo v jídelně. Začalo se mu říkat Pokoj 8 (anglicky Room 8), podle označení třídy, ve které se poprvé objevil. Kocour pak do školy chodil celých šestnáct let až do své smrti. Dožil se přitom úctyhodných jednadvaceti let.

Dokáže kočka předvídat smrt člověka? Nejznámějším „chlupatým lékařem“ byl kocour Oskar

Jeho památku uctívají dodnes

Kocour se jménem Pokoj 8 se tak stal nesmazatelným symbolem základní školy Elysian Heights v Los Angeles a jejím maskotem. Jeho věhlas se během let roznesl po celém kraji i státu Kalifornie. Škola si kocoura dodnes připomíná. Jeho vyobrazení lze najít ve školním odznaku i na chodnících před školou, kde je navěky popsaný jeho příběh, který dodnes dojímá všechny žáky Elysian Heights i místní obyvatele. Pohřben byl na nedalekém zvířecím hřbitově, aby byl své oblíbené škole co možná nejblíž.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články