Počasí může být čas od času nepředvídatelné a tvořit zvláštní úkazy, které lze jen těžko vysvětlit. Někdy dokonce mohou z nebe pršet ryby a žáby.
Počastí je jedním z faktorů, který člověk prostě nedokáže ovládnout. Můžeme se snažit jakkoli, zda bude či nebude pršet prostě nerozhodneme. Jenže občas může taková přeháňka způsobit, že začnou z nebe padat ryby, žáby nebo dokonce slon. Vědci tyto ojedinělé situace připisují dle webu Fyzmatik tornádům a silnému větru, který je dokáže pohltit.
Když z nebe padají ryby a žáby
To se také stalo v Austrálii, kde během určitých ročních období často vznikají tornáda. Příkladem je městečko Lajamanu na okraj pouště Tanami (asi 300 km jižně od Darwinu). Tam totiž jednou z nebe doslova pršely ryby a jednalo se o stovky živých okounovitých druhů o délce zhruba 20 cm. Příčinou byl přitom silný vzdušný vír, který nasál ryby i s vodou.
Taková přírodní síla dokáže snadno odnést živočichy stovky kilometrů daleko, a když zeslábne, začnou padat z nebe jako kroupy. Podobnou situaci zažilo také mětečko Trowbridge v roce 1939. Tam se však jednalo o žáby, a podle svědků byly některé z nich dokonce zamrzlé v kostce ledu. To mohla způsobit změna teploty v atmosféře, kam je vynesl proud vzduchu.
Peníze nebo dokonce i slon
Extrémnější případ se poté stal v Japonsku, na břehu jezera Senzumaru. V minulém století nasál silný větrný vír slona a následně ho zvedl několik metrů vysoko. Poté s ním praštil o zem a nechal ho na pospas tamní přírodě. Jelikož je tento obrovský savec v zemi symbolem štěstí, obyvatelé to považovali za jedinečnou událost a spíše se z ní radovali.
Někdy mohou z nebe padat i příjemnější věci, třeba jako v roce 1975 v Chicagu. Tehdy z obrovského mračna začaly padat dolarové bankovky, které rozbušily srdce nejednomu obyvateli. Kdo stál za touto událostí nebo proč k ní došlo je doposud neznámo, ale pamětníci na ni dle webu Médium vzpomínají v dobrém. Kdy se něco takového přeci jen poštěstí.