6 důvodů, proč byste měli jít na procházku bez ohledu na počasí

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Jak často vyrážíte na procházku do přírody? Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu je velmi zdravý. To vám potvrdí každý lékař. Doporučuje se, abyste každý den vyrazili minimálně na 20-30 minut do přírody. Na počasí přitom příliš nezáleží. Věřte, že budete velmi mile překvapeni, jak dobře se cítíte. Vaše tělo i mysl se budou hned cítit mnohem lépe.

Klid v duši a energie

Každodenní maraton v práci, domácnosti a při péči o rodinu je velmi vyčerpávající. Po nějaké době budete mít vybité baterky. A nejlepší způsob, jak si je dobít, je vyrazit do přírody. V lese můžete naplno vnímat sami sebe a své okolí. Někdy to zkuste. Jděte do lesa, zastavte se a vnímejte:

  • slunce svítící skrze listy,
  • kůru stromů,
  • zvuky zvířat a větru,
  • sami sebe.

S pravidelnými procházkami do přírody zaznamenáte jednu úžasnou věc. Velmi rychle se vám vrátí energie. Nezapomeňte si s sebou vzít prvotřídní dalekohledy Vortex, abyste mohli zkoumat přírodu. Pozorujte ptáky v korunách stromů nebo pobíhající veverky. Energie se vám rychle vrátí do těla.

Posílení imunity i mozku

Všichni víme, že pobyt na čerstvém vzduchu posiluje imunitní systém. K tomu pomáhají také změny teploty a počasí, které vás lépe připraví na boj proti nemocem. Uvidíte, že vy ani děti nebudete tolik nemocní, když budete trávit pravidelně čas venku.

Podle odborníků pobyt v přírodě posiluje kognitivní funkce mozku. To znamená, že budete mít mnohem lepší schopnosti při učení, lépe se soustředíte a budete si mnohem více pamatovat. Jestli se potřebujete něco naučit, měli byste předtím vyrazit na dlouhou procházku.

Zdravé vztahy i děti

Nemusíte chodit do přírody s partnerem, abyste zlepšili své vztahy. I když tam budete sami, zlepší se vaše nálada a duševní zdraví. To si potom vezmete domů a budete s partnerem lépe a klidně komunikovat. Uvidíte, že díky stromům, slunci a listí získáte zcela nový pohled na svět. Děti se učí od svých rodičů. Buďte jim příkladem a berte je vždy s sebou na procházky. Společný čas si můžete užít také v noci. Špičková termovize Pulsar vám pomůže s pozorováním nočního života v přírodě. Budete se všichni učit a společně si užijete také volnost a svobodu

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Tea tree olej pomůže na psoriázu, ekzémy i akné
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě