Obyčejný člověk se sem nikdy nepodívá: Nejzajímavější místa naší planety, která nahání strach, ale budí zvědavost

Planeta nabízí plno velmi zajímavých míst, která by rozhodně stála za návštěvu. Tisíce let staré chrámy, záhadné ostrovy, či dokonce oblasti, kde se dějí velmi podivné věci.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Čím tajemnější, tím nepochybně zajímavější. Ovšem řadu takových míst spojuje skutečnost, že vstup do nich je pro cizince – a tedy turisty – zakázán. Buď mohou skrývat odvěká tajemství, nebo je vstup do nich opravdu velmi nebezpečný. Může se také jednat o lokality, které jsou z různých důvodů zakázány bezpečnostními složkami. Pojďme se podívat na 4 místa, na která nikdy nevkročí noha cizince, ať se bude snažit sebevíc.

Severní Sentinel v Indii

Jde o ostrov v Bengálském zálivu, jeho okolí je do 5 kilometrů od ostrova prohlášeno za ochrannou zónu. Je posetý stromy a obklopen korálovými útesy, což teoreticky zní jako místo tropického ráje. Žije zde ovšem kmen, který po staletí odmítá jakoukoli komunikaci s cizinci. Jde o 50–400 lidí, kteří jsou prakticky poslední skupinou zcela nedotčenou moderní civilizací. Jakýkoli pokus o kontakt vede k jejich útoku.

Hadí ostrov v Brazílii

Prakticky neexistuje způsob, jak bychom ze seznamu tohoto typu mohli vynechat právě tuto lokalitu. Kousek země se nachází asi 150 kilometrů od pobřeží Sao Paula v Brazílii. Už podle jména lze velmi snadno odvodit, co se tam vlastně skrývá. Dle údajů od badatelů na tomto ostrově žije 1–5 hadů na 1 metr čtverečný. Dominuje jim křovinář ostrovní z čeledi chřestýšovitých, který se současně nevyskytuje jinde na světě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jde o jednoho z nejjedovatějších hadů světa, jehož jed při uštknutí doslova rozežírá maso kolem rány. V současné době ovšem ostrov obývá poměrně málo hadů. Před lety byla celková populace asi 4 000 – 5 000 kusů, dle aktuálních odhadů je však na polovině.

Apoštolské archivy, Vatikán

Tentokrát místo přímo v srdci civilizace, jedno z nejtajemnějších a zdroj mnoha konspiračních teorií. Prostory obsahují dlouhá staletí ty nejstřeženější dokumenty katolické církve. Ve sbírkách jsou vládní listiny, dopisy, účetní knihy a také spisy, které lidstvo nikdy nemohlo pochopit. Dle konspirátorů jsou zde důkazy o mimozemšťanech, o vlivu Vatikánu na fašismus či jasná svědectví o existenci démonů a dalších podobných sil.

K některým dokumentům mají přístup nejstarší vědci, kteří ovšem prochází přísnou filtrací. Chcete-li je zkoumat jen z prosté zvědavosti, nemáte šanci se sem dostat.

Čínská hrobka prvního císaře dynastie Čchin

Nejspíš neexistuje člověk, který by někdy neslyšel o legendární terakotové armádě. Podzemní sály čínské hrobky zaplňují tisíce kamenných soch vytvarovaných do nejmenšího detailu. Každá z nich má dokonce trochu odlišný obličej. Přesně takhle vypadá vnitřek sálů pohřebního komplexu prvního čínského císaře Čchin Š’-chuang-ti. Samotná hrobka tohoto panovníka je však zapečetěna a nejspíš to tak ještě hodně dlouho zůstane.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Toto místo bylo reálně objeveno až v roce 1974 a kromě tisíců soch obsahuje také velké množství rtuti. Pro kohokoli bez řádného bezpečnostního vybavení by tak vstup dovnitř byl velmi nebezpečný. Císař sám navíc pátral po způsobu, jak se stát nesmrtelným. Během cesty po říši mu skupina lékařů nabídla lektvar právě s obsahem rtuti. Panovník jej lačně vypil a zemřel po několika hodinách na následky otravy.

Která další podobná místa vás napadají?

Zdroj: TheTravel
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články