Strach z létání: Pomůže ho překonat dobrá příprava. Důležitá je podpora hlavy a krku

Když cestujete letadlem, vaším hlavním cílem je s největší pravděpodobností dostat se z bodu A do bodu B. Existují však metody, které mohou tu dalekou cestu zpříjemnit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Létání může být pro někoho opravdu stresujícím zážitkem. Obzvlášť pokud se chystáte strávit mnoho hodin ve vzduchu. Cesty letadlem mohou být totiž také velice únavné, avšak existuje několik jednoduchých triků a metod, které vám cestu zpříjemní. Alespoň tedy v takové míře, že k létání přestanete mít odpor.

Zařiďte si pohodlí vašeho těla

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro dosažení pohodlí během letu je podpora hlavy a krku. Některá sedadla v letadle mají nyní vestavěné opěrky hlavy, které lze naklonit, aby poskytovaly větší oporu. To může být velmi užitečné pro snížení bolesti v oblasti vašeho krku a hlavy. Také to samozřejmě zvýší šance na lepší spánek během letu. Jediným problémem je, že tyto vestavěné opěrky nejsou ve všech letadlech. Doba jde ale kupředu, takže se tyto dopravní prostředky budou postupně zlepšovat k dokonalosti.

Oblečte se tak, aby vám bylo příjemně

Trochu se pohybovat během letu vám může pomoci vyhnout se pocitu ztuhlosti a strnulosti. Zkuste se po kabině procházet nahoru a dolů nebo udělejte pár jednoduchých cviků na sedadle. Rozhodně se také pohodlně oblečte a vybírejte si komfortní boty, které se snadno nazouvají a zouvají. Je také vhodné si do cestovní tašky vzít oblečení navíc, kdyby se jednalo o opravdu zdlouhavou cestu.

Co v letadle pít?

Během letu je důležité pít dostatek vody, aby nedošlo k dehydrataci. Měli byste se také vyhnout alkoholu a kofeinu, protože to může způsobit větší dehydrataci. Je však pravda, že někteří lidé, kteří se bojí létání, pijí alkohol v letadle rádi. Navnadí je to do větší pohody a let jim následně tak strašný nepřijde.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vezměte si cokoli, co upoutá vaši pozornost

Některé z vás to může táhnout spíše ke knihám, filmům či hudbě. Tyto věci také samozřejmě odvedou vaši pozornost od jakéhokoli strachu z létání nebo nudy. Trochu více stereotypní jsou špunty do uší, ale i ty umí splnit svůj účel. Je totiž pravda, že na palubě letadla bývá občas hluk nebo sem tam plačící dítě.

Berte všechna pravidla v potaz

Je ještě nutné zmínit potřebné léky. Lékárnička ve formě paracetamolu, léku proti bolesti, příp. dezinfekce se vždy hodí. Postupujte podle těchto jednoduchých triků a zjistíte, že váš let bude mnohem pohodlnější. Až budete příště letět, zkontrolujte, zda má vaše sedadlo v letadle zabudované opěrky hlavy. To může mít velký vliv na to, jak pohodlná bude vaše cesta. Samozřejmě berte v potaz všechny vyjmenované faktory, ale hlavně se snažte vše přizpůsobit letu tak, abyste se ho už nikdy nebáli.

@strollinginthesuburbs Took me 32 years to learn this one, but most people don’t realize that their airline headrest does this! #flyinghacks #airplanetiktok #traveltips #familytravel @delta @United Airlines @Qatar Airways @American Airlines ♬ original sound – liamfawell

Co vám při létání v letadle nejvíce pomáhá k uklidnění?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články