Nejkrásnější jezera Česka. Ne ve všech je ovšem dovoleno se koupat

Pokud máte rádi koupání v přírodě či jen kochání se pohledem na klidnou vodní hladinu, máme pro vás pár tipů na nádherná místa.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jezera umí být magickými místy za úsvitu i za soumraku. Na jako zrcadlo klidné hladině, kterou jen občas zvíří ryba nebo žába, je zkrátka něco okouzlujícího. Stejně tak na smočení se uprostřed tiché přírody, kde za rohem nemáte ani parkoviště, ani stánek s občerstvením a prodejnu vstupenek. Ať už vás jezera lákají z jakéhokoli důvodu, máme pro vás několik opravdu nádherných lokalit, kvůli kterým není třeba překonávat státní hranice.

Pískovna, Černé a Čertovo

Začneme atypicky, protože Adršpach není úplně na koupání, zato se jedná o jednu z nejkrásnějších scenérií vůbec. Nachází se v lokalitě národního parku a fascinuje průzračnou vodou a drobounkými pískovými plážičkami. Jezero vzniklo zatopením lomu a je nádherným uvítáním při vstupu do oblasti. Koupel je zakázána kvůli vnitřním proudům a není radno jakkoli riskovat, voda se dá obejít po krásné vyhlídkové trase.

iZdroj fotografie: Pixabay

Až budete zase na Šumavě, určitě nezapomeňte na Černé jezero. Je totiž největším jezerem u nás a má ledovcový původ. Jeho krása učarovala i například Elišce Krásnohorské a rozhodně nebyla jedinou autorkou, která ho navštěvovala. I Čertovo jezero leží na Šumavě, na jihovýchodním svahu Jezerní hory. Jeho hloubka dosahuje 36 metrů a podle legendy všechna šumavská jezera spojuje jedno velké podzemí plné přízraků.

Mácha, Michal a Milada

Nelze zmiňovat česká jezera a vynechat Máchovo, notoricky známe tím, že jde o rybník. Jeho voda je ovšem opravdu skvostná a návštěvníka okamžitě zajmou také ostrůvky – Kachní a Myší. Můžete využít místní parník, jízda trvá půl hodiny a je to výborný způsob, jak si vyčistit hlavu. Jezero Milada vzniklo zatopením uhelného velkodolu, což probíhalo v letech 2001 – 2010, místní voda je velmi čistá a okolí krásně udržované.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jezero pravidelně hostí různé sportovní akce jako jachting a najde se tu rozhodně i dost místa pro rybáře hledající klidnou a krásnou lokalitu. Třetí M, tedy Jezero Michal bylo první jámou po těžbě, která vůbec začala sloužit jako rekreační oblast. Má tři travnaté břehy a jeden upravený do podoby pískové pláže. Nabízí tobogány pro děti, nedaleko je i kemp a golfové hřiště. Do areálu akorát nesmí psi ani jakákoli další zvířata.

Zdroj: TravelTriangle

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články