Nevysvětlitelné náhody a shody okolností, nad kterými zůstává rozum stát. Vzbuzují pocit, že žijeme v pouhé iluzi

Zvláštní shody okolností, náhody a lidé z různých staletí, kteří jsou si podobní jako dvojčata. Řešení těchto záhad nám nikdo nenabídne.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Stane se, že na lavičce najdete knížku, kterou tam zapomněla vaše spolužačka ze školy, ale přitom ji potkáte až za půl roku. Nebo dvě herečky rozdílného věku, jenž se nikdy nesetkaly, vypadají vzhledově naprosto totožně. Jako lidé neodoláme pokušení hledat v těchto souhrách a okolnostech zásahy vyšší moci, osudu a kdoví čeho ještě. Upřímně, kolikrát se není čemu divit, i když jsou to nakonec opravdu jen náhody.

Až neuvěřitelné setkání a podoba dvou mužů

V roce 1895 se v Ohiu srazila dvě auta. To by nemuselo nutně vypadat nijak zvláštně, jenže jejich výroba byla tehdy zcela v počátcích. Neuvěřitelné je, že šlo o jediné dva vozy v celém Ohiu. Bohužel samotná srážka nebyla nikým zdokumentována, takže nejsou žádné oficiální záznamy tohoto doslova osudového střetnutí. Jako by snad k sobě byla auta přitažena nějakou neznámou silou.

Společnost Ferrari je neodmyslitelně spjata se svým zakladatelem, po kterém se ostatně i jmenuje. Slavný závodník Enzo Ferrari zemřel roku 1988. Asi o měsíc později se narodil fotbalový hráč Mesut Özil. A když se jejich snímky náhodou dostanou vedle sebe, nemůžete se ubránit pocitu, že koukáte na dvojčata, případně otce a syna. Nebo tu máme nějaký podivný případ reinkarnace? Nejspíš ne, ale perfektní podoba neodbytně zaujme.

Když se potkají dva ve státě a obrovské štěstí

Podobně je na tom i herecký svět a chvíle, kdy před sebou uvidíte fotky Jennifer Lawrence a egyptské herečky Zubaidy Tharwat. Narodily se 50 let od sebe, Zubaida patří do éry stříbrného plátna, Jennifer proslavila trilogie Hladové hry. Fotografie Zubaidy ovšem vypadají jen jako černobílá verze portrétu Jennifer. Jestli se tady dělo něco prazvláštního, se si také nedovíme, Zubaida zemřela roku 2016, takže nám k tomu své neřekne.

Slavný herec Anthony Hopkins jednou nutně potřeboval knihu The Girl from Petrovka pro svou roli. Jenže ji nemohl nikde sehnat, aspoň ne v knihkupectví. Při cestě metrem narazil ovšem na lavičce právě na tento titul. Později se setkal s autorem, který mu řekl, že sám taky nemá žádný výtisk. Svůj poslední totiž půjčil kamarádovi, který knihu omylem nechal někde v metru. Zda šlo skutečně o autorův výtisk, není ovšem známo.

Zdroj: LiveScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články