Máte prokleté oči? Člověka s rysem sanpaku potká tragický osud. Podobně jako princeznu Dianu, či J. F. Kennedyho

Budoucnost člověka je nejistá záležitost, některé faktory však údajně mohou být jakýmsi varováním, co nás jednoho dne nemine. Tak jako oči typu sanpaku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sanpaku je výraz pocházející z Japonska a lze ho přeložit jako „tři bílí“. Je to vlastnost popisující vzhled lidských očí a tento konkrétní podle více zdrojů znamená tragický osud. Oči typu sanpaku měli například prezidenti Abraham Lincoln nebo John F. Kennedy. Na oba politiky byl spáchán úspěšný atentát. A tato vlastnost se také vyskytla u tragicky zesnulé princezny Diany. Upřené pohledy v orientu mohou pak být ukázkou pátrání právě po tomto rysu.

Když je v očích moc bílé barvy

Sanpaku oči se projevují bělmem viditelným nad duhovkou a pod duhovkou oka. Termín se poprvé objevil v roce 1965 u George Oshawy, zakladatele makrobiotické stravy. Podle jeho knihy si lidé na Dálném východě dlouho hleděli do očí právě ve snaze odhalit projevy tohoto rysu. Jeho přítomnost má naznačovat nerovnováhu dotyčného člověka. Byl to obvykle hřích proti vesmíru, tudíž byl jedinec nemocný a jeho život logicky nešťastný.

iZdroj fotografie: Pixabay

Oshawa ve stejné publikaci poznamenal, že vliv očí sanpaku na život lze redukovat právě dodržováním makrobiotické stravy. Oči s viditelným bělmem pod duhovkou jsou typ „jin“, zatímco s bělmem nad duhovkou „jang“. To odpovídá dvěma základním prvkům vesmíru, které tvoří dohromady monádu. Jin se pojí se závislostmi, jang zase s psychickými poruchami a například výbuchy vzteku nebo sklony k násilí.

Oči typu sanpaku u známých osobností

Ačkoli může celá teorie sanpaku znít dost podivně, výskyt u historických osobností mluví za všechno. Sanpaku oči měli dva nejznámější američtí prezidenti – Abraham Lincoln a John F. Kennedy. Životy obou mužů skončily tragicky. Lincolna zastřelili roku 1865 během operního představení, Kennedyho při kampani v Dallasu roku 1963. Sanpaku oči měla i princezna Diana, která prožila tragický život a její smrt na tom byla stejně.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tím ovšem výčet nekončí, protože sanpaku se týká i umělců. Král rokenrolu Elvis Presley zemřel na předávkování. Smrt slavné herečky Marilyn Monroe je dodnes opředena nejasnostmi i konspiračními teoriemi. Stejně na tom byl král popu Michael Jackson. Tomu jeho lékař podal nepřiměřenou dávku léků. Zesnulá herečka Brittany Murphy skonala ve věku pouhých 32 let. Měla též oči sanpaku a dodnes se vedou spory, co za její smrtí vlastně stálo.

Zdroj: SvetZeny

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články