Paul Dienach alias Andreas Northam: Muž, který se údajně po autonehodě objevil v roce 3 906

Paul Dienach alias Andreas Northam. Muž, který se objevil v roce 3 906 prozradil, co vše nás čeká. Jeho svědectví je více než jasné. Čeká nás světový konflikt i zlatý věk.

Andreas Northam i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Historie je plná podivuhodných příběhů, u kterých mnohdy nejde rozeznat ona tenká hranice mezi skutečností a legendou. Podobně je na tom také příběh švýcarského učitele Paul Dienach, který se jednoho dne probudil jako cizí člověk jménem Andreas Northam. Zajímavější však je skutečnost, že se tak ocitl v budoucnosti v roce 3 906. Když se pak vrátil do vlastního těla, poznamenal si své podivuhodné dobrodružství do deníku.

Andreas Northam se zotavuje z autonehody

Paul Dienach působil v roce 1921 jako univerzitní profesor v Ženevě. Byl to obyčejný muž, který ničím nevybočoval a vedl naprosto poklidný život. Jednoho dne se mu však cestou na univerzitu zatočila hlava a skončil v nemocnici v kómatu. V kómatu strávil celý rok, během kterého lékaři pochybovali o jeho budoucím životě. Sám Paul se však probudil po pár hodinách.

Od prvního okamžiku mu však bylo jasné, že je něco špatně. Vůbec místnost, ve které byl, nepoznával. Pracovníci nemocnice, kteří u něj byli, byli oblečeni do zvláštních oděvů a mluvili na něj nesrozumitelným jazykem. Paul začal panikařit. Uklidnit ho dokázal až příchozí doktor, který na něj začal mluvit jazykem, kterému konečně rozuměl. Klidným hlasem mu vysvětloval, že se jmenuje Andreas Northam a že se právě léčí z autonehody.

Andras Northam
iZdroj fotografie: Depositephotos
Byl svědkem života v roce 3906.

Paul Dienach žije v budoucnosti

Tato informace však Paula v žádném případě neuklidnila. Oponoval, že se jmenuje Paul Dienach a že je profesorem v Ženevě. V té době se poprvé podívá z okna, kde si všimne podivného výjevu. Vůbec nechápe, kde se to ocitl. Za okny se tyčí vysoké budovy, jejichž střechy se ztrácejí vysoko v oblacích a vzduchem poletují létající auta. Když ho lékař přivede k zrcadlu, čeká ho další šok.

Místo vlastní tváře vidí odraz úplně cizího člověka, který evidentně nese jméno Andreas Northam. V tu chvíli ho lékař klidným hlasem vyzve, aby mu řekl, co posledního si pamatuje. Přizná, že pochází z počátku 20. století a lékař uzná, že netuší, co se vlastně stalo. Nabídne mu však, že mu bude vyprávět vše, co se na světě dělo od roku 2 000.

Andras Northam
iZdroj fotografie: Depositephotos
Lidstvo v budoucnu čeká mnoho válek, ale také zlatý věk.

Války i nový zlatý věk

Lékař uvede, že nejhorší období svět zažil mezi léty 2 000 a 2 300. Lidstvo se potýkalo s přelidněním a nedostatkem potravin i dalších zdrojů. V roce 2 100 kvůli tomu úspěšně kolonizovali Mars, ale o několik desetiletí později všichni kolonisté zahynuli při katastrofální nehodě. V roce 2 300 došlo ke světovému jadernému konfliktu, který většinu lidstva vyhubil. Přeživší se však zvládli sjednotit a postupně začali budovat nový svět. V roce 3900 už měli všichni lidé volný přístup k základním lidským potřebám, jako je jídlo a oblečení a úspěchy se cenily především v duchovních ohledech.

Muž, který cestoval časem do budoucnosti, kde ho přejeli: Po stopách Rudolpha Fentze

Zhruba po roce se Paul Dienach probudí z kómatu zpátky ve svém těle a své době. Ukázalo se, že trpí chorobou zvanou Encephalitis lethargica neboli spací nemoc. Okamžitě začne pochybovat, zda to vše nebyl výplod jeho fantazie a raději o tom veřejně nemluvil. Své zážitky tak svěřil pouze svému deníku, který až o mnoho let později daroval jednomu svému studentovi. Ten jeho deník nakonec v roce 1972 vydal jako knihu, kterou nazval Kronika z budoucnosti: Úžasný příběh Paula Amadea Dienacha.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články