Muž, který cestoval časem do budoucnosti, kde ho přejeli: Po stopách Rudolpha Fentze

V roce 1950 se v New Yorku objevil muž oblečený ve viktoriánském stylu. Podle přítomných svědků působil trochu zmateně, ale nikdo mu nevěnoval přílišnou pozornost.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Tedy až do chvíle, kdy se vydal přes ulici a vzápětí byl sražen autem. Takhle se Rudolf Fentz objevil na Times Square a záhy skonal. Přivolaní strážníci zkontrolovali tělo a snažili se ho také identifikovat. To, na co narazili, ovšem nedávalo žádný smysl. V rukách se jim ocitl malý kovový žeton na pivo. Ten na sobě měl jméno místa, které neznal nikdo, ani nejstarší muž v celém městě. Kdo byl tento záhadný muž a odkud se vlastně vzal?

Věci, které nezestárly a nedávaly smysl

Kapsy podivného návštěvníka dále vydaly účtenku za péči o koně a mytí kočáru ve stájích Lexington Avenue. Ta se nenacházela v žádném známém seznamu adres, účtenka byla na 70 dolarů. Dále nalezli navštívenku na jméno Rudolf Fentz a adresu na 5. avenue. Posledním objektem byl dopis odeslaný z Filadelfie v červnu roku 1876. Žádná z těchto věcí přitom nevykazovala žádné známky zestárnutí nebo poškození, nešlo tedy o starožitnosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Policejní kapitán Hubert Rihm se tedy rozhodl tento podivný případ důkladně vyšetřit. V první řadě kontaktoval udanou adresu. Ukázalo se, že jde o podnik, kde ale nikdo v životě o Fentzovi neslyšel. Frustrovaný policista se tedy zaměřil přímo na jméno a našel Fentze juniora. Když se vyptával na něj, bylo mu řečeno, že ten už tam dávno nebydlí. Byla to ovšem stopa a první záblesk. Rozhodl se stopovat peníze a zjistit existenci bankovního účtu.

Pátrání odhalilo další zvláštnosti

Úředníci mu však sdělili, že zemřel před 5 lety, ovšem jeho manželka měla být stále naživu. Kapitán se s ní tedy spojil. Dověděl se však další podivnou věc. Informovala ho totiž, že její tchán, jehož jméno padlo, zmizel roku 1876, a to ve věku 29 let. Případ byl následně uzavřen. Muž z roku 1876 se náhle objevil v New Yorku na Times Square a zemřel chvilku poté, co neopatrně vstoupil na velmi rušnou vozovku. Mohl to být rychlý výlet?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Případ Rudolfa Fentze je často představován jako typický příklad dočasného (nebo mezidimenzionálního, tím si nejsme jistí) cestování, které se stane zcela náhodně, bez vůle dotyčné osoby. Podle některých zdrojů jde o smyšlený příběh založený na zprávě z roku 1954. Nicméně výskyt příběhu v novinách z roku 1951 tato tvrzení vyvrací. Podle toho, co zatím víme, byl tedy Fentz cestovatel časem, ač nejspíš nedobrovolný.

Letecký útok před svou realizací

Neobvyklé zážitky s časem nejsou nic nového. Velmi zvláštní případ se stal novinářské dvojici, která měla v roce 1932 napsat příběh o hamburském přístavu. Na místě se ovšem nic nedělo – dokud nezačalo bombardování. Oba si uvědomili obrovské riziko a okamžitě utekli, stihli ovšem pořídit pár snímků. Když se vrátili do města, nikdo jejich příběhu nevěřil. Ani vyvolané fotky neukázaly nic jiného než normální městskou zástavbu beze stop poškození.

O celých 11 let později ale Hutton, který žil tehdy v Londýně, otevřel noviny a pravděpodobně málem dostal infarkt. Článek totiž popisoval operaci Gomora, tedy vzdušný nálet na Hamburk. Fotografie v článku byly navíc prakticky nerozeznatelné od těch, které on a jeho parťák pořídili během své návštěvy.

Kdy jste měli naposledy pocit déjà vu?

Zdroj: Wikipedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články