Supermasivní zeď pod oceánem obepíná celou planetu. Někteří lidé tomu věří, podle jiných je to podvrh

Nadšenci UFO v minulosti objevili několik nevysvětlitelných záhad. Nedávno se k nim přidala tajemná zeď, o které se tvrdí, že je obrovská a ukryta hluboko pod mořem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nedávno se zveřejnily informace o objevu u pobřeží Mexika. Konkrétněji se jednalo o masivní podvodní pyramidu. Za celou tu dobu výzkumníci objevili předměty, které jsou údajně v rozporu s tím, co lidstvo ví o své historii v oblasti architektury. V poslední době výhradně o té, která se ukrývá hluboko pod vodou.

Užitečná aplikace k různým objevům

Výzkumníci z celého světa hledali pyramidy a další neobvyklé stavby, které podobným způsobem unikaly odborníkům po celá desetiletí. Pomocí satelitních snímků objevila americká výzkumnice Angela Micol v roce 2012 „pyramidy větší než ty, které byly vidět na plošině v Gíze“. K těmto objevům byla velice nápomocná aplikace Google Earth.

Záhadný komplex ukrytý pod vodou

Není to tak dávno, co se začal zkoumat masivní konstrukční komplex, který se v nejvzdálenějších končinách táhne v délce 76 km. U pobřeží Baja California byly objeveny záhadné trubkovité struktury o šířce kolem 3,4 mil. Bezpočet lidí věří, že jsou to jen některé z mnoha podmořských budov na naší planetě, hlavně kvůli jejich neobvyklému tvaru a zřetelným liniím. Tato nejnovější tvrzení budou na druhou stranu pravděpodobně bezprecedentní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak vznikají falešné obrázky?

Pro mnohé totiž velikost a linearita této zdi znamená, že není přírodního původu. Jiní zase nesouhlasí a jsou toho názoru, že se nejedná o skutečnou zeď. Ve skutečnosti by tento záhadný objev mohl mít zcela racionální vysvětlení. Týká se tzv. spojování obrázků. Většina způsobů tohoto spojování, které se často provádí pomocí počítačového softwaru, vyžaduje prakticky přesné překrytí. A to mezi různými expozicemi, aby se dosáhlo bezproblémových výsledků.

Jedná se o skutečnou památku, nebo podvrh?

Spojování obrázků je v dnešním světě běžné a bylo použito na satelitních fotografiích Google Earth. K takovému nepřesnému výsledku totiž mohla přispět celá řada faktorů včetně osvětlení, úhlu pohledu a reference. Posunující se pozadí mezi dvěma fotografiemi se stejným souvislým popředím může být jednou z nejčastějších příčin vzniku různých fám.

Myslíte si, že se jedná opravdu o podvrh?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články