Děsivý příběh chlapce, který dokázal utéct pedofilovi a zachránit i další oběť. Nakonec byl pro společnost „tím špatným“ on

Žák první třídy zmizel před 50 lety v Kalifornii, a to zcela beze stopy. Přes veškeré snahy policie uvázlo pátrání na mrtvém bodě.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Po sedmi letech od únosu se Steven Steiner dostavil na policii a přivedl ještě jednoho, 5letého chlapce. Obě děti unesl člověk, který je držel ve svém domě a prezentoval se jako jejich skutečný otec. Museli zapomenout svá skutečná jména, rodiče i vlastní minulost. Steven byl ve své rodině třetí z pěti dětí. Žili v domě jen dvě hodiny jízdy od známého Yosemitského parku s vodopády. Tam jako noční správce pracoval v roce 1972 Kenneth Parnell.

Slušný rejstřík, nový plán

Ten už měl nějaké zločiny za sebou, v roce 1951 znásilnil 8letého chlapce, také se vydával za policistu. Děti obtěžoval údajně proto, že jeho žena byla těhotná a jemu chyběla intimita. V době práce v parku měl za sebou 2 tresty, 2 útěky z léčebny, 2 rozchody a 2 dcery. Nic z toho ale nefigurovalo v životopise. Protože chtěl další rodinu, rozhodl se unést dalšího chlapce. Pomáhal mu noční vrátný s velmi příjemným hlasem a vystupováním.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dne 4. prosince 1972 šli tedy hledat dítě do základní školy v Mercedu a cestou zahlédli právě Stevena Steinera. Ten později na událost vzpomínal: „Zastavil mě neznámý muž a ptal se, jestli bychom já nebo moje matka nechtěli darovat peníze církvi. Řekl jsem, že matka by asi přispět mohla. Nabídl mi odvoz domů, to jsem nejdřív odmítl. Řekl jsem mu, že bydlím o dva bloky dál. Trval ale na svém, přijel autem a otevřel dveře. Váhavě jsem nastoupil.“

Odvoz a adopce, sedm let zajetí

Kenneth ovšem projel kolem domu a pak Stevena ujistil, že s jeho rodiči mluvil a že bude večer doma. Stevena odvezl do chaty, kde s ním byl 3 noci, a pak mu oznámil, že u soudu dojednal adopci a Steven je teď jeho. Ten byl tak v šoku, že ani neví, co si tehdy myslel. „O týden později už jsem mu říkal tati.“ Kenneth mu řekl, že ho rodiče opustili a odteď se jmenuje Dennis Gregory Parnell. Policie mezitím vyslýchala rodiče i spolužáky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Všem okolo ukazovali fotky, ale Stevena po škole nikdo neviděl. Všichni věřili, že je nejspíš mrtvý, 11letý bratr Carey ale stále doufal v jeho návrat. Kenneth dával Stevenovi prášky na spaní, když odcházel do práce. Po nějakém čase se odstěhovali a hoch začal chodit do školy, přičemž únosce vystupoval jako jeho otec. Pak ho poprvé znásilnil a tento režim pokračoval 7 let. Steven toto nikdy nikomu neřekl, dobře se učil a nedal najevo žádný problém. Podle přátel ze školy byl zcela normální a hrál si s ostatními dětmi.

Ztráta zájmu a nový bratříček

Když dosáhl puberty, Kenneth o něj ztratil zájem a chtěl unést dalšího chlapce. Nejdříve požadoval Stevenovu asistenci, ale teenager sabotoval veškeré pokusy. Pak Parnell unesl 5letého Timmyho Whitea. Steven se sice smířil s vlastním osudem, ale nemohl Timmyho nechat projít tím samým. O nového brášku se staral a snažil se zjistit jméno a adresu jeho rodičů. Nakonec se ho rozhodl odvést rovnou na policii, kde se představil jako Dennis Parnell.

Prozradil, že Timmyho unesl jeho adoptivní otec, ovšem o Dennisi Parnellovi neexistovaly žádné záznamy. Steven věděl, že se kdysi jmenoval jinak, ale kromě jména a věku si na nic nevzpomněl. Kenneth Parnell byl obviněn ze dvou únosů, ale po 5 letech byl propuštěn na podmínku. Steven se stal národním hrdinou, názory veřejnosti se ovšem různily. Podle někoho byl léta vystaven týrání, podle dalších se mu to ale líbilo. Kdyby ne, utekl by přece mnohem dřív.

Které další známé případy pedofilie vás napadají?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články