Jak probíhají setkání tajných společností: Skupina Bilderberg chce podle spekulací ovládnout svět

Slovo tajná společnost si v moderní době získalo z více důvodů pejorativní konotace. Většinou se pojí s představou jedinců, kteří ve skrytu kontrolují běh světových dějin.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Asi nejznámější organizací tohoto typu je svobodné zednářství. To se dost možná stalo už synonymem pro jakoukoli tajnou společnost, ačkoli těchto skupin existuje mnohem víc. Účely a vybraní členové se různí – od náboženských funkcí přes ekonomické elity až po spolky vzdělanců. Jedno mají ovšem společné – veškeré informace jsou utajeny komukoli, kdo není členem. Například v Polsku jsou všechny organizace s nejasnou strukturou zakázány.

Tajná společnost The Order of St. Hubertus

Bývalý soudce nejvyššího soudu USA strávil svoje poslední hodiny v texaské lóži, která hostila International Order of St. Hubertus. Jde o aristokratickou společnost lovců pocházející z Rakouska 17. století. Její členové jsou jménem španělského krále povýšeni do šlechtického stavu. Nejvyšším velmistrem je jeho výsost Istvan von Habsburg-Lotrinský, rakouský velkovévoda. Mottem řádu je Cti Boha tím, že budeš ctít jeho tvory.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Američtí členové se oblékají do bílé a pak jsou povýšení na rytíře ve washingtonském Immaculate Conception Church. Po obřadu mečem si obléknou zelené pláště s maltézským křížem. Co tento spolek vlastně provádí? O víkendu střílí – většinou na hliněné holuby – pořádá večeře a maškarní bály. Existují samozřejmě i soukromější účely a plány, které jsou na těchto událostech probrány nad sklenkou dobré brandy a kvalitním doutníkem.

Svobodní zednáři

George Washington, Sir Arthur Conan Doyle i Mozart – všichni byli zednáři. Jde o nejstarší bratrstvo na světě a někteří učenci je vysledovali až do stavby Šalamounova chrámu v Jeruzalémě roku 967 před Kristem. Původní zednáři byli kameníci a stavitelé, kteří znali tajemství chrámu. Lóže se setkávají 4krát za rok a tehdy jejich mistr přijímá nové členy. Obřady zahrnují architektonické symboly a nejvyšší bytost je Velký architekt všehomíra.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zednáři prochází třemi stupni zasvěcení, tj. Učněm, Tovaryšem a Mistrem. Nosí zástěry z jehněčí kůže, které představují čistotu. Jde tedy jen o tajný klub, který pomáhá svým členům dostat se na politický nebo byznysový vrchol? Cílem zednářství je morální a intelektuální zdokonalení lidstva, ke kterému vedou také rituály a obřady. Dnešní zednářství vzniklo oficiálně v Anglii v roce 1717 spojením několika dřívějších lóží.

Konference skupiny Bilderberg

Přestože jde v historii tajných společností o poměrně mladou skupinu, shromažďuje Bilderberg globální elitu a věří se, že jde o světově nejmocnější tajnou společnost. Což samozřejmě vedlo k mnoha konspiracím. Skupina elit z Ameriky a Evropy se schází pravidelně. To jen posiluje dohady o tom, že jejich cílem je obcházet světové vlády a obohacovat se. Ostatně Margaret Thatcher či Bill Clinton sem patří také.

Na seznamu pozvaných byl v roce 2019 také José Manuel Barrosso, předseda mezinárodní investiční společnosti Goldman Sachs. Spolu s ním byl přítomen i bývalý guvernér Bank of England. O čem se spolu tito lidé mohli bavit? O Číně, Rusku nebo kybernetických hrozbách. Stejně tak etice umělé inteligence nebo o tom, jak lze sociální média využívat jako zbraň. A ne, vaše pozvánka nezabloudila během poštovního doručení.

Kdo další ze svobodných zednářů vás napadá?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články