Tajná zbraň nacistů: Smrtící zvon měl sloužit k antigravitaci či ohýbat čas. Testoval se kousek od českých hranic

Nacistické Německo během druhé světové války vyvinulo několik zbraní, které opravdu předběhly svoji dobu. Režim věřil, že mu mohou zajistit vítězství.

i Zdroj fotografie: Igor Witkowski / Creative Commons / CC BY
                   

Během druhé světové války na území nacistického Německa probíhalo mnoho vědeckých projektů zaměřených na zbraně. Mnoho se ví o výzkumu jaderné pumy, raketovém programu nebo letadlech s proudovými motory. Také je faktem, že se nacisté snažili zkoumat různé okultní fenomény, kterými byli někteří doslova posedlí. Existují i programy, o kterých se příliš neví, nebo dokonce mohou být jen legendou. Mezi takové se řadí záhadný Die Glocke.

Antigravitace a cestování časem

Údajně se jednalo o jednu z německých zázračných zbraní, jejíž výzkum probíhal pod patronací generála SS Hanse Kammlera. Název Die Glocke, což v překladu znamená zvon, vznikl z tvaru, který zařízení mělo. Nikdy nebylo nalezeno, takže nelze říci, zda bylo opravdové a jak vypadalo. Ani k čemu mělo sloužit. Informace a teorie, které o něm kolují, tvrdí, že mohlo sloužit k výzkumu antigravitace, případně interdimenzionálního cestování v čase. Tedy věcí, které i dnes řadíme spíše do kategorie sci-fi.

Zařízení bývá popisováno jako zvon o výšce asi 3,7 metru a průměru 2,7 metru. Mělo obsahovat dva válce, které se vysokou rychlostí točily v opačném směru. Měly být naplněny fialovým tekutým kovem nazývaným Xerum 525, který při rychlém točení zářil. A byl také silně radioaktivní. Podle některých tvrzení vlivem působení tohoto kovu několik vědců zemřelo, a to v krutých bolestech. Některé zprávy říkají, že se mohlo jednat o červenou rtuť.

Zprávy až po desítkách let

Nabízí se otázka, zda je na těchto informacích něco pravda, nebo se jedná jen o konspirační či senzacechtivou teorii. První zprávy o zvonu se totiž objevily až mnoho let po válce. Přišel s nimi až v roce 1997 polský historik a výzkumník Igor Witkowsky. Tvrdil, že má informace od polského úředníka, který měl možnost se zabývat dokumenty o vývoji nacistických tajných zbraní. Nikdy je prý nemohl kopírovat. Tato tvrzení, ačkoli je Witkowsky popsal i ve své knize, nebylo možné nikdy ověřit.

Teorie se ale zanedlouho chytil spisovatel Nick Cook a rozvedl je v knize Honba za nulovým bodem. Tak začala být tato teorie nesmírně populární. Nyní se tvrdí, že se zvon mohl zkoumat v polském dole Wenceslaus nedaleko českých hranic. Na něm stojí ruiny podivné stavby, které měly sloužit k umístění a testování zvonu. Skeptici naopak tvrdí, že jde o pouhé ruiny průmyslové chladicí věže. A že zprávy o zvonu jsou jen mixem různých senzačních zpráv a polopravd smíchaných s nějakými skutečnostmi.

Záhadou je, co se se zvonem stalo. Tvrdí se, že Kammler, po kterém se mimochodem slehla zem, nechal většinu vědců povraždit, aby se zprávy o zvonu nedostaly do rukou nepřítele. Zařízení pak mělo skončit v Jižní Americe. Jiné zprávy říkají, že ho předal Američanům za svoji beztrestnost. Americký spisovatel Joseph P. Farell zase přišel s teorií, že zvon souvisí s UFO incidentem v Kecksburgu z roku 1965, kde se měl zřítit neznámý předmět. Zvon je také oblíbeným námětem v několika počítačových hrách. Lze tedy předpokládat, že historky o něm jistě ještě dlouho přetrvají.

Pokud nacisté zvon měli, k čemu mohl podle vás sloužit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články