Podle satelitních snímků je v Antarktidě tajemná jeskyně. Lidé věří, že je to vchod do duté země nebo základna mimozemšťanů

Záhadná nevysvětlitelná jeskyně na odlehlém ostrově v Antarktidě byla odhalena na mapách Google, avšak sem tam se zčistajasna a bezdůvodně vytratí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na Google mapách byla objevena záhadná a nevysvětlitelná jeskyně na vzdáleném ostrově v Antarktidě. Uživatelé sociálních sítí tvrdí, že by to mohl být „vstup do duté Země“ nebo tajná vojenská základna. Jeskyně samozřejmě vyvolala spoustu spekulací. Koncpirace jsou různé, od přísně tajné vojenské základny až po tajuplnou chodbu starověké civilizace. Původ jeskyně je jednoduše nevysvětlitelný, jelikož se týká několika zajímavých teorií, které si poněkud protiřečí. Znějí ale velice věrohodně.

Jeskyně ovlivněná rapidním táním ledu

Jeskyně se nachází na Greenwich Island, jednom z jižních ostrovů Antarktidy. Její neobvyklý vzhled způsobilo rapidní tání ledu, a kdyby se tak nestalo, zůstala by skryta před zraky lidí. Je tedy možné, že studený kontinent jednou potěší objevy a skvostnými artefakty, které zde zanechaly starověké civilizace kdysi žijící na Zemi.

Místo plné záhad a možností k prozkoumávání

Led a zima proměnily kraj v ledové království, kde je vše zamrzlé v čase. Díky tomu mají lidé možnost lépe poznat minulost planety, její flóru a faunu. Umožňují také dozvědět se více o evoluci a změnách, které vedly ke smrti dinosaurů. V Antarktidě se mimo jiné nachází velké množství neprozkoumaných asteroidů ukrytých pod vrstvou sněhu. Samotná jeskyně je zároveň rozlehlá natolik, že by se do ní vešly tisíce lidí.

iZdroj fotografie: Pexels

Co za tím vším stojí?

Konspirační teoretik Brett Cousins zmínil, že se mohlo jednat o přirozenou událost, nebo dokonce o něco daleko většího. Jelikož je jeskyně opravdu prostorná, mohlo by se do ní vejít několik kosmických lodí, létajících talířů nebo jiných gigantických prostředků. Z toho tedy Cousins vyvodil, že by se klidně mohlo jednat o základnu, ale jde o čistě hypotetické uvažování. Samotná pravda je zatím pro veřejnost neznámá, ale další prozkoumávání může situaci časem změnit a skutečná historie může vyjít najevo.

Kdo podle vás stojí za vznikem jeskyně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články