Skutečný příběh o dívce posedlé ďáblem: Anneliese Michel se drápala do krve a jedla u toho pavouky

Anneliese Michel i Zdroj fotografie: Offenbacherjung / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Film „Exorcism of Emily Rose“ nám představuje hororový příběh, ve kterém se objevují pekelné síly, a dojde k exorcismu dívky Emily Rose. Tento příběh vychází ze skutečných událostí spojených s německou dívkou jménem Anneliese Michel, kterou měl ovládnout ďábel. Ačkoliv je velmi filmu mnoho extrémních a děsivých scén, příběh zmíněné dívky je možná ještě děsivější. Během svých častých záchvatů se sebepoškozovala, jedla pavouky, omítku, klela a urážela boha.

Posedlá ďáblem

Anneliese se narodila v roce 1952 do katolické rodiny a byla považována za normální dívku. Nicméně v roce 1968 začala prožívat časté záchvaty a později i podivné vidiny. Během pár dní se její zdravotní stav zhoršil natolik, že ani nemohla opustit vlastní postel. Lékaři nemohli objasnit, co se s ní děje, a její záchvaty byly stále častější. Během nich často dělala děsivé věci, mezi které patřilo i sebepoškozování. Dokonce si prokousla vlastní jazyk a tvrdila, že ji do postele tlačí cizí ruce, které ji nechtějí pustit. To vedlo k tomu, že byla předána do péče psychiatrů.

Nikdo si s ní nevěděl rady

Během lékařských vyšetření byla Anneliese kvůli častým záchvatům testována na epilepsii, ale výsledky byly negativní. Podle lékařů byla fyzicky naprosto zdravá, psychicky na tom však byla mnohem hůře. Časté záchvaty doprovázely i vidiny a halucinace, během kterých údajně viděli šklebícího se démona. V roce 1972, během církevní pouti do italského San Damiana, Anneliese zaútočila během silného záchvatu na ženu starající se o místní kapli. Tento incident vzbudil zájem kněze Ernsta Alta, který jako první vyslovil podezření, že dívka je posedlá ďáblem. V důsledku toho byl do případu povolán exorcista Arnold Renz, který si za asistenta vybral kněze Alta. 

Vila Anneliese Michel iZdroj fotografie: David Pfister-Senz / Creative Commons / CC BY-SA
Domov Anneliese Michel

Nejznámější případ exorcismu

Během exorcismu Anneliese procházela hrůznými záchvaty, pila vodu ze záchodové mísy, urážela Krista, kousala se a vydávala děsivé zvuky. Exorcisté tvrdili, že z jejího těla vyhnali šest démonů. I přesto, že Anneliese později tvrdila, že se cítí lépe, odmítala přijímat jakoukoliv potravu. Toužila pouze po klidném úmrtí a návratu k Bohu. Nakonec zemřela 1. července 1976 na dehydrataci a podvýživu. Po její smrti se objevily fantastické příběhy o jejím těle a tvrdilo se, že démoni, který ji posedli, ukradli její duši, která teď straší v okolí hřbitovu, na kterém je pohřbena. V roce 1978 byla provedena exhumace jejího těla, ale patologové uvedli, že tělo podléhalo přirozenému rozkladu. Vatikán později od případu ustoupil s tím, že v tomto případě není možné prokázat ani vyvrátit posedlost ďáblem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články