Záhadný Reynard Beck: Obyčejný muž, který se z ničeho nic začal vznášet

Létající Reynard Beck. Obyčejný mladík se začal z ničeho nic vznášet, přitom nešlo o žádná kouzla. Tuto záhadu se dodnes nepodařilo vyjasnit. Měl skutečně nadpřirozené schopnosti?

Reynard Beck i Zdroj: AI generated by Midjourney
                   

Amerika byla v 19. století zemí několika podivností. Je to doba, kdy se proslaví showman P. T. Barnum a založí svůj první cirkus. Právě pro něj začne vyhledávat takzvané kuriozity, což označovalo všechny lidi, kteří se vymykali běžným standardům. Trpaslíci, obři, hadí ženy a lví muži – ti všichni dokázali své odlišnosti zpeněžit a udělat z nich vlastní živobytí, ať už ve společnosti P. T. Barnuma nebo sami za sebe. Patřil mezi ně i Reynard Beck, který byl označován za „létajícího muže“.

Reynard Beck byl obyčejný pracovitý muž

Reynard Beck většinu svého života strávil v městečku Dexter v americkém státě Missouri. Žil zde se svou matkou a bratrem a byli to obyčejní farmáři, jako většina tehdejších obyvatel Missouri. Oba bratři tvrdě pracovali, aby se o svou matku postarali. Všichni tři byli silně věřící a kromě práce si našli čas pouze na pravidelné bohoslužby. Takový způsob života nebyl v této části Ameriky nijak neobvyklý. Osudná chvíle nastává v roce 1884, kdy je Reynardovi 27 let.

Snídaně, která mu změnila život

To ráno ho časně ráno budí matčin hlas, který ho volá ke snídani. Až do svého pokoje cítí vůni smažené slaniny a chystaných vajíček. Má pocit, jako by se vznášel blahem, a když ze sebe shodí přikrývky, skutečně se vznese do vzduchu. Vyplašený Reynard Beck se rychle zachytí rámu své postele a snaží se dostat zpátky na zem. Ať se snaží, jak chce, nedokáže však své tělo udržet nohama na zemi. Matka ho mezitím opakovaně volá ke snídani a on musí rychle něco vmyslet. Vzpomene si, že má ve skříni starý ocelový pás, který by mohl být dost těžký na to, aby ho udržel u země.

Reynard Beck
iZdroj: AI generated by Midjourney
Reynard Beck byl znám jako „létající muž“.

S pásem schovaným pod volnou košilí sejde dolů na snídani a celý den si pás nesundá. Teprve, když se po celodenní dřině dostane zpátky do svého pokoje, odváží se pás sundat. Okamžitě se zase vznese ke stropu, když k němu do pokoje právě vstoupí jeho bratr. Po počátečním šoku si oba bratři uvědomí, že byli právě požehnání Bohem. Že se jedná o dar, díky kterému si vydělají slušné peníze a zaopatří svou matku.

Z chudých farmářů jsou najednou boháči

Bratři začnou jezdit po všech státech a předvádět „létajícího muže“. Reynard Beck se okamžitě stane hvězdou a u lidí si získá neskrývaný obdiv. Přitom se pouze doslova vznáší nad jejich hlavami a čte si noviny. S rostoucí popularitou se objeví také několik skeptiků, kteří se snaží přijít na tajemství jeho triku. Mnozí vědci i lékaři chodí na jeho vystoupení a hledají lana či tyče, které by Reynarda držely ve vzduchu. Nikdy však nic podobného neodhalí a tajemství létajícího muže zůstane navždy skryto.

„Muže se lví tváří“ matka prodala úplně cizímu člověku. Celý život se na něj lidé chodili dívat do cirkusu

Tento nový život vedou šest let, během kterých se z nich stanou boháči, kteří zaopatřili svou matku a dál už pracovat nemusí. Na několik let se stáhnou do ústraní a v roce 1890 Reynard Beck nakonec beze stopy zmizí. Dodnes není jasné, zda se jednalo o skutečný podivuhodný případ nebo o dokonale provedený trik. Nejpravděpodobnější však je, že se jedná o smyšlený příběh, ze kterého se při ústním tradování stala legenda.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články