Smrtící duo Karla Homolka a Paul Bernardo: Jak se z ukázkového páru stali maniaci se společnou vášní pro vraždu

Dva mladí lidé jako vystřižení z katalogu spokojených novomanželů. Nikdo však netušil, jaké zlo a temnota se v nich obou ukrývá. Od svatby šlo pak všechno temnější cestou.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Karla Homolka a Paul Bernardo vypadali na svatbě jako Barbie a Ken. Karla vyrostla na malém městě a v rodině se solidním zázemím byla nejstarší dcerou. Šlo o normální dívku, hezkou a oblíbenou, se kterou se každý chtěl přátelit. Její chování se změnilo na střední škole, kdy ji zaujala mrtvá těla. Fascinace smrtí šla ještě dál, když svého mrtvého mazlíčka vykopala z hrobu na zahradě. Později vypomáhala na veterinární stanici, kde potkala svého partnera.

Takoví normální zabijáci

Paulovi bylo 23 a jí 17. Narodil se v rodině právníků jako nechtěné dítě a byl dán k adopci. To se dověděl v 16 letech a nesl to velmi těžce, vznikl u něj blok vůči ženám. Jakmile ale potkal Karlu, vznikla mezi nimi okamžitá přitažlivost. Oba měli totiž podobné zvrácené fantazie. Rok jejich setkání odstartoval ve Scarborough nečekanou vlnu znásilnění a sexuálních útoků. Speciální jednotka měla násilníka chytit, ale u žádného z případů nenašla důkazy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šílenství trvalo po 3 roky a došlo celkem k 17 případům sexuálního napadení. Nikoho nenapadlo, že za vším stojí mladý a okouzlující muž. Paulova sexuální touha se postupně stávala velmi zvrhlou. Už na škole si vyhlížel ženy v barech, které během sadistického sexu bil a ponižoval. Většina ho odmítala, Karla ho však naopak v jeho sklonech podporovala. Neschopnost policie je dopadnout oba ukolébala, v roce 1990 pak byli neopatrní.

Chyba v postupu, nákres a vztahy

Paul napadl další ženu, tentokrát ale zepředu, což oběti dovolilo popsat ho alespoň částečně policii. Následně byl pozván k výslechu, kde mluvil o své dívce, zdál se nevinný a přesvědčil policisty, že není pachatel. Byl jedním ze 700 podezřelých. Vzorek DNA nakonec potvrdil, že je vinen, stalo se tak bohužel až o dva roky později. Karla a Paul tvořili společně nádherný pár, nikdo ale nevěděl o jejich sadomasochistickém vztahu. Paul měl její svolení, často byla dokonce svědkem jeho „hrátek“.

V roce 1990 trávili hodně času s rodinou Karly. Paul měl zvláštní zálibu v pannách, tou už Karla nebyla, což ho trochu rozčilovalo. Pro jeho uspokojení by ale udělala cokoli. Začal ji proto tlačit do toho, že zbaví panenství její mladší sestru, které bylo 15 let. Karla souhlasila a vlastní sestře podala anestetika pro zvířata. Společně ji opili a následně ji Paul velmi brutálně znásilnil, zatímco si všechno natáčel na kameru a jeho snoubenka mu ochotně asistovala.

Plné šílenství a rozchod vraždící dvojice

Dívka se však udusila vlastními zvratky, dvojice si rychle vymyslela krycí historku a zavolala policii. Ta nakonec smrt Karliny sestry zhodnotila jako nehodu. Takto začala další fáze jejich brutálního počínání. Těsně před svou svatbou zavraždili jinou mladou dívku. Později si vybrali další oběť, Kristen French se stala obětí mučení a znásilňování, trvalo 3 dny. Po této vraždě se ale jejich vztah začal rozpadat. Paul začal žít ve vlastních bludech a svoje sklony směřoval i na Karlu, kterou začal také bít a mučit, až ho nakonec opustila.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po její návštěvě na policii se začal celý případ rozplétat. Karlu vyslechli, tvrdila, že se jí Paul přiznal ke znásilněním ve Scarborough, což vedlo k jeho zatčení. On sám se rozhodl policii nic neříct, ona však mluvila dál. Přiznala zapojení ve vraždách i násilí, ale prohlásila se za neúmyslného komplice. Nalezené natočené materiály ji však usvědčily. Nakonec se dohodla na 12 letech za mřížemi za svou účast, Paul dostal doživotí bez možnosti propuštění.

Jakou nejpodivnější svatbu jste zažili?

Zdroj: Wikipedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články