500 let starý rukopis poukazuje na vesmírnou raketu a hovoří o cestování na Měsíc. Tehdejší inženýr po sobě zanechal i náčrty

Mnoho vědců předběhne svoji dobu a vymyslí něco, co nikdo zatím nedokázal sestrojit. Tento myslitel před 500 lety sepsal, jak se dostane lidstvo na Měsíc.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Starověké dokumenty staré více než půl tisíciletí ukázaly nápady na vesmírnou raketu a plány na cestu k Měsíci. Konkrétně jeden z výjimečných rukopisů popisuje konstrukci třístupňové vesmírné rakety. K tomu se samozřejmě pojí myšlenka a zmínky o tom, jak by se tam tehdejší badatelé vlastně dostali. O tom vypráví např. zachovalé spisy rakouského vojenského inženýra Conrada Haase.

Existovala již tehdy moderní doba?

Dle výzkumníků se zdá, že tehdejší prastaré dokumenty ukazují nějakou formu rakety, která by dopravila lidi ze Země až ke hvězdám. Tím zároveň odkryli a následně prozkoumali 450stránkový rukopis. Odhalili původ dokumentu, který jevil známky tudorovské doby, a nestačili se divit, jaké futuristické rysy ve skutečnosti tyto spisy mají.

Jeden velice významný rukopis

Rumunský inženýr Doru Todericiu poprvé prozkoumal rukopis v roce 1963. Brzy však zjistil, že poslední třetinu rukopisu napsal Conrad Haas, jehož myšlenky byly poměrně blízké tomu, co předváděla moderní doba. Navzdory omezeným podrobnostem v průběhu života Haase se zdálo, že vytvořil promyšlené a jasné návrhy raketových lodí. Jeho práce hovoří např. o raketách, stabilizátorech a palivových motorech, které byly mimo sofistikovanost tehdejší technologie. Kromě textu se ve spisech objevovalo i mnoho náčrtů.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jsou tyto dokumenty a rukopisy pravé?

Ale nebyly to jen raketové nápady a plány, které procházely těmito prastarými stránkami. Ve starověkém rukopisu existují totiž i zmínky o plánovaných cestách na Měsíc. Na tehdejší dobu se jednalo o skutečně pokročilé myšlenky, ale odborníci, sledující Todericiu, potvrdili legitimitu dokumentů a rukopisných stránek. Sice tedy polemizují o možnostech, jak toho byla tehdejší doba schopna, ale nepochybují, že se tyto události tehdy skutečně staly.

Jak je možné, že někdo svými myšlenkami předběhne dobu?

Zdroj: DailyStar
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články