Rodině se vypařil přímo před očima: Zmizení farmáře Oriona patří mezi ta nejzáhadnější v historii

Orion Williamson vykročil na venkovské pole a před zraky své rodiny náhle zmizel. Jde o jedno z nejzáhadnějších zmizení v historii.

Farmář i Zdroj fotografie: State Government Photographer / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Píše se 14. říjen roku 1888 a v deníku San Francisco Examiner je zveřejněn článek, který se téměř okamžitě stává velkou senzaci. Článek pojednával o tajemném zmizení lidí, kteří byli viděli doslova v okamžiku svého záhadného zmizení. Jedním z těchto záhadných případů byl příběh muže jménem Orion Williamson, farmáře, který se doslova vytratil před očima své vlastní rodiny. A to doslova – jeho rodina totiž tvrdila, že se jim jejich manžel, otec a dědeček vytratil přímo před očima. Jednoduše zmizel jak pára nad hrncem.

Záhadné zmizení

Tento incident se odehrál ve městečku Selma v Alabamě, během podzimního dne v roce 1854. Orion Williamson, obklopen svou ženou, dítětem a sousedy, vyšel na pole a doslova zmizel, aniž by byl viditelný důkaz o tom, kam se vytratil. Zmizení Oriona způsobilo značné rozruchy, neboť neexistovaly žádná zjevná vysvětlení nebo stopy, kam by mohl Orion zmizet. Podle rodiny byl celou dobu před nimi, ani ne pár metrů. Nezacházel za žádný horizont, byl krásný a sluneční den, rodina ho měla celou dobu na očích. I tak se vypařil, jako pára nad hrncem. Ačkoliv zmizel, po čase byl nakonec prohlášen za mrtvého.

Není jasné, co se stalo

Článek o pohřešovaných osobách, včetně Oriona Williamsona, napsal Ambros Gwinnett Bierce, místní novinový redaktor, který uvedl důležité informace týkající se Orionovy rodiny, místa zmizení a data a času jeho záhadného odchodu. Tato zpráva nebyla smyšlená, ale dokumentovala reálný případ. Zmizení farmáře Oriona Williamse se stalo jedním z nejzáhadnějších a nejstrašidelnějších případů v dějinách. I přes mnoho teorií a spekulací ohledně jeho osudu zůstává jeho zmizení dosud nevyřešeno. 

Zmizení iZdroj fotografie: Depositphotos

Vědci chtějí znát odpověď

Místní i vědci se pokusili přijít s různými vysvětleními pro Orionovo zmizení. Někteří tvrdili, že ho unesli mimozemšťané, zatímco jiní spekulovali, že byl teleportován do jiné dimenze. Další teorie naznačovaly, že Orion se stal neviditelným, možná díky magii nebo jiným okultním prostředkům. Existovala i teorie, že byl Orion obětí sériového vraha, který tehdy působil v této oblasti, což by mohlo vysvětlovat řadu dalších nevysvětlitelných zmizení v té době. Jenže rodina žádného cizího člověka v blízkosti Oriona neviděla. Ačkoli bylo navrženo mnoho teorií, příběh Oriona Williamsona zůstává nevyřešeným a záhadným dodnes.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články