Nacistický deník odhalil pod polským palácem tajný poklad z druhé světové války

Druhá světová válka už dávno skončila, ale její následky jsou viditelné dodnes. Je velmi pravděpodobné, že ještě mnoho let se na hlavních místech, kde se tato válka odehrávala, budou objevovat věci, které s ní nějak souvisí.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Druhá světová válka zasáhla osudy lidí po celém světě, zničila miliony lidských životů, zdemolovala domy, budovy a ekonomika zemí utrpěla vážné ztráty. Mnoho lidí si v té době schovávalo svůj majetek na tajná místa, aby jim jej nacističtí nebo jiní vojáci nesebrali. Většinou si pak tuto událost zapsali do deníku a o mnoho desítek let později se deník našel. Majitel pokladu už nežije, ale poklad tam stále je.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Někteří znají nacismus už jenom z filmů

Poklad z deníku

Přesně to je případ, který se objevil v jednom nacistickém deníku. Obsah tohoto deníku odhaluje tajné umístění pokladu z druhé světové války. Podle deníku se poklad nachází na tajném místě pod jedním palácem v Polsku. Jak jistě víte, tak Polsko utrpělo v rámci druhé světové války obrovské ztráty, a to nejenom na lidských životech. Mnoho lidí se této zemi bálo a ukrývalo tak svůj movitý majetek na tajná místa. A právě tento poklad může být jedním z nich.

Až 30 tun zlata

Deník, který byl v držení tajné společnosti po celá desetiletí i po skončení druhé světové války, může podle dostupných informací obsahovat tajnou mapu. Tato mapa by měla popisovat cestu k místu, na kterém by mělo být umístěno více než 30 tun zlata. Zajímavostí na tom je, že toto zlato ukryli na místě nacisté. Ti ho samozřejmě zabavili obyvatelům měst a vesnic v rámci obsazování země. Určitě měli po Evropě schováno více takových pokladů, nicméně tento je považován za jeden z největších.

Vytvořen na přání Himmlera

Deník byl napsán před 75 lety důstojníkem SS, který psal pod pseudonymem Michaelis. Tento deník vznikl na popud nacistického velitele Himmlera, který měl plány odcizit evropské bohatství, artefakty a další umělecká díla k nezaplacení. V deníku bylo uvedeno 11 míst, kde nacisté ukrývali své poklady. Většinou se jednalo o poklady, které obsahovaly zlato, šperky, obrazy a náboženské předměty. Jedním takovým místem byla opuštěná studna. Tato studna se rozprostírá téměř 60 metrů pod zemí, přímo pod zámkem Hochberg.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Miliardy euro

Tento zámek pochází ze 16.století a nachází se ve vesnici Roztoka v jihozápadní části Polska. Podle všech dostupných informací má zlato na dně study pocházet z Reichsbank. Tato banka se nacházel v polském městě Breslau, dnes Wroclaw. Odhaduje se, že hodnota toho zlatého pokladu je několik miliard eur.

Ukrývali ho zednáři

Po dlouhá desetiletí byl tento deník skrytý v tajnosti ve městě Quedlinburg, jež se nachází v Německu. Držela ho v tajnosti zednářská lóže, která je známá jako tajná společnost. Je stará více než 1000 let a během druhé světové války patřili elitní nacističtí důstojníci k jejím členům. Jedním z těchto členů byl již zmíněný důstojník Michaelis, jenž zároveň řídil nacistickou dopravu v jihozápadním Polsku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články