Jsou egyptské pyramidy opravdu mimozemským dílem? Do tajemství jejich stavby pronikla profesionální sochařka

Otázka vzniku pyramid je jeden z internetových evergreenů. Jde o živnou půdu i pro televizní diváky a další milovníky tajemna.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mohla to starověká civilizace dokázat sama? Nebo se na těchto obrovských hrobkách podílel někdo z jiného světa? Názor, že stavby starověkého Egypta jsou dílem mimozemských návštěvníků, je dost možná nejoblíbenější teorie na celém internetu. Existuje i velmi populární názor, že archeologové i úřady už tohle dávno vědí, pouze před lidmi tuto pravdu tají.

Nejpopulárnější teorie v online prostředí

Cheopsova pyramida byla postavena více než 2 500 let před Kristem. Největší pyramida sestává z kamenných bloků tvaru obdélníku, mezi nimi i v nitru pyramidy jsou otvory a průchody. Hmotnost každé stavební jednotky je několik tun. A ve 3. tisíciletí před Kristem nemohli mít Egypťané dostatečné technologie na tak náročné úkoly. Nedisponovali železem a neovládali kolo, nemohli tudíž kameny ani dopravovat, ani zpracovávat. Jak tedy vrtali právě do žuly nebo dělali kamenné vázy?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Protože byli stěží schopni použít měkkou měď nebo místní dřevo, musel jim zákonitě pomoci někdo z jiné planety. Jedná se však o mladou teorii, protože starověcí historici o poslech z jiných světů nevěděli. Pyramidy byly tedy připsány faraonům a bohům, což byla ovšem věc tradice – vše stvořené bylo božím dílem. Vděk za teorii s mimozemšťany musí jít k americkému autorovi Zecharia Sitchinovi z Baku, který jako první přišel s tímto vysvětlením původu pyramid.

Příběh cizích návštěvníků

V 70. letech sepsal příběh o Anunnaki, bytostech z planety Nibiru, kteří u nás těžili různé zdroje. Tady se stali božstvy a lidem předávali své znalosti – Sumerům, a pak Egyptu. Díky přesnému laseru a dalším nástrojům mohli vyvrtat otvory do kamene, vše obrousit a náležitě zpracovat. Na konci 20. století získala tato varianta značnou oblibu a dodnes má mnoho věrných zastánců. Mnoho vědeckých článků ovšem tuto možnost zcela vyvrací.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve stavění pyramidy nebyla žádná magie či mimozemská technologie. Vznikly prostou, monotónní a velmi náročnou prací tisíců lidí. Podobné rozbory ovšem nepřitahují takovou pozornost. Pak tu byl ovšem někdo, kdo to udělal. Olga Vdovina pochází z Kemerova a je profesionální sochařkou. Dokázala, že pomocí primitivních nástrojů kompletně vlastní výroby lze opracovat žulu a brousit velké kvádry do požadovaných pravých úhlů.

Praxe profesionální sochařky

Používala jen kameny, měď, dřevo a provazy a na jedné kamenné míse pracovala po půl roku denně 6–8 hodin. Stejná situace platí i pro velké bloky. Je to dlouhé a únavné, mimozemšťané ovšem nejsou potřeba. A v Egyptě se nejednalo o jednu nadšenou ženu, ale tisíce zdatných mužů pracujících ve skupinách. Pak je celý proces mnohem rychlejší. Argumenty tohoto typu ovšem spory vědců a ufologů nejspíš nerozhodnou.

Jde však o zcela praktickou ukázku skutečnosti, že i ve starověku mohli lidé tyto a další obrovské stavby vytvořit. Zásadní okolností byl dostatek pracovních sil a také času, neboť hrobky faraonů se stavěly po dlouhé roky. Snad ale takové důkazy trochu oddálí opětovný přílet Anunnaki ze vzdáleného Nibiru k nám na Zemi. Kdoví, co by tady postavili dnes, kdyby se u nás zase ukázali. Mohlo by to být velmi krásné, i naprosto děsivé.

Jaký je váš názor na stavbu pyramid?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články