Sumerský text odhalil „8 inteligentních bytostí“, které vládly Zemi 241 000 let

Vědci nalezli seznam sumerských králů, avšak nápisy, které si přečetli, poněkud vyvracejí dnešní chápání reality. Je ale pravda, že tehdejší doba, v sobě nosí tajuplné kouzlo.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Nejkontroverznější starověký sumerský text odhaluje seznam osmi starověkých králů, kteří jsou také známí jako bohové, sestupující z nebe. Zároveň se udává, že vládli více než 200 000 let. Podle textu před velkou potopou, skupina osmi inteligentních bytostí vládla nad Mezopotámií po dobu 241 200 let.

Sumerská civilizace, žijící před 7000 lety

Sumerové byli jednou ze starověkých vyspělých civilizací, která žila asi před 7000 lety v Mezopotámii mezi řekami Tigris a Eufrat. Později se stala Babylónií a nyní je v Iráku a Sýrii. Mnoho artefaktů bylo získáno ze starověkého místa Sumerů v Iráku, ale nejzajímavější byl rukopis sumerských králů a délky jejich vlády.

Nálezy klínopisných tabulek

Pojednává se o 4000 let starou tabulku, nalezenou německo-americkým učencem Hermannem Hilprechtem. Našel však několik desítek dalších, klínopisných tabulek. Nebyly sice identické, ale sdíleli informace, o kterých se věří, že byly převzaty z jediného zdroje sumerské historie. Existuje také více než tucet kopií Sumerského seznamu králů, nalezených v prastarých městech.

Až příliš bizarní doba vládnutí všech panovníků

Seznam, sestavený v sumerském jazyce se skládá ze jmen mnoha generačních králů, kteří vládli starověké Mezopotámii. Také byly sdíleny podrobnosti o jejich předpokládané délce a umístění královského majestátu. Spolu se seznamem, text obsahoval také události velké potopy, tradice, příběhy o Gilgamešovi a příběhy předpotopních vládců. Zajímavým faktem je ale doba vlády panovníků, jelikož se skutečně hovoří jen o osmi vládcích. Přesněji, tito králové vládli Zemi více než 241 000 let, což zní dost bizarně.

iZdroj fotografie: Pixabay

Proběhla tedy velká diskuse o dlouhém působení prvních králů. Seznam zmiňoval některé mýtické a legendární postavy, které vládly po dost nepravděpodobnou dobu. Někteří věřili, že se jednalo o skutečné bohy a dokonce i samotní výzkumníci vyvraceli veškeré, mylné teorie o pouhých mýtech. Místo toho, začali rozpoznávat některé krále uvedené v seznamu.

Matoucí fakta v rozporu s realitou

Je zajímavé, že někteří učenci našli nápadné podobnosti mezi Sumerským seznamem králů a Knihou Genesis. Stejně tak seznam pojednával například o osmi králích, kteří vládli po generace. Všeobecně řečeno, záhada sumerského seznamu mate výhradně po historické stránce, protože sdílí některá matoucí fakta, která se týkají skutečných událostí.

Myslíte si, že se tyto bytosti mohly dožít tak vysokého věku?

Zdroj: Wikipedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
Události247.cz
Události247.cz
,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu