Na první pohled nevinná žena se díky svým vraždám zapsala do Guinessovy knihy rekordů. Její touha po krvi nikdy nekončila.
Alžběta Báthoryová (1560–1614) si pro své sadistické sklony a kruté vraždění dívek získala místo i v Guinessově knize rekordů. Na pozoru se před ní měly služebné i poddané a za svůj život připravila o život okolo 650 obětí. Důvodem přitom měla být touha po duševní očistě a posedlost krví, ovšem objevují se i zmínky o tom, že ji očarovala vyhlášená vědma.
Zvrácená rodina a manžel
Příběh Báthoryové začíná již v jejím mládí. Narodila se totiž do jednoho z nejvlivnějších rodů v Uhrách i celé Evropě. Své dětství věnovala převážně studiu, přičemž si často všímala toho, že někteří z jejích příbuzných mají sklony k tyranství nebo sexuální zvrácenosti. Když se poté v 15. letech provdala za Františka Nádasdyho (1555–1604), probudilo se v ní monstrum.
On sám byl podle webu Enigmaplus zvrácený natolik, že údajně tancoval s mrtvolami svých nepřátel nebo jejich useknuté hlavy jen tak vyhazoval do vzduchu. Zanedlouho tak i Alžběta začala projevovat sadistické sklony a začala zabíjet jednu dívku za druhou. Většinou si vybírala opuštěné služebné a poddané pracující na jejích hradech.
Šílené utrpení a posedlost krví
Dívky přitom často lákala na léčky, a když se nedaly, jednoduše je unesla. Poté už jim chladnokrevně vpichovala špendlíky pod nehty, na tělo jim dávala rozžhavené mince nebo vytrhávala zuby. Stejně tak si ráda vzala svíčky a pálila je, načež je nechala vykrvácet a pak se v jejich krvi koupala. Krev pro ní totiž byla něčím naprosto výjimečným.
Někdy se dokonce celé hodiny dívala do krve svých obětí nebo ji také pila. To všem údajně kvůli opojnému pocitu moci, který zde Alžběta cítila. Nicméně existuje i teorie o tom, že vládkyni začarovala vyhlášená vědma Darvulie. Měla to být právě ona, kdo jí radil, jak u člověka vyvolat co největší utrpení, a podporoval její sadistické choutky.