Tajemný kmen Dropa z Himalájských hor je považován za mimozemský. Lidé v něm měli dvojitá víčka a zvláštní DNA

O tomto tajemném kmeni se mnozí navíc domnívali, že je mimozemského původu. Tito lidé měli totiž podivně modré oči ve tvaru mandle a dvojitá oční víčka.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mluvili dosud neznámým jazykem a jejich DNA neodpovídá žádnému dalšímu kmeni, který bychom znali. Počátkem 20. století se pak z Himálaje dál šířil zvláštní příběh. V roce 1938 se skupina amatérských archeologů setkala s pozůstatky starodávné civilizace. Ta měla poznatky z astronomie i měření času, které dalece přesahovaly dovednosti jakékoli známé lidské kultury tehdejší doby. Ještě více však překvapila jedna tajemná komnata.

Válec z kovu a 7 mrtvých

V jeskyni se skrýval válec vyrobený z naprosto neznámého kovu. Kromě toho ještě 7 těl s velmi nezvyklými fyzickými rysy. Podle zprávy těchto archeologů (kteří si říkali Průzkumníci) našli ještě hieroglyfy na stěnách. Tyto nápisy se zdály být hybridním jazykem míchajícím starověkou čínštinu a něco ještě primitivnějšího. Ve stěnách byly ještě výklenky se sochami vytvořenými podle těchto podivných lidí. Vytáhlé malé postavy a velké hlavy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Průzkumníci věřili, že si tito lidé říkají Dropa kvůli nápisu na jedné ze soch, který dokázali přečíst. Osoby musely do jeskyně spadnout dírou ve stropu a pak tu zemřít udušením. Nebylo totiž, jak jinak se dostat pryč. Dopřáli jim tedy důstojný pohřeb a už o tom nikdy nemluvili. Pohoří Bayan-Kara-Ula na čínsko-tibetské hranici je domovem lidu Ham a Dropa. Ti se liší od okolních kmenů, protože mají zcela jedinečný genotyp a oba jsou drobného vzrůstu.

Překlad, za který byl v exilu

V průměru dorůstají jen 1,2 metru a váží 27 kilo. Drobná postava je vyvážena obrovskou hlavou a také velkýma očima s modrými zornicemi. Protože v takové výšce nemůže žádný člověk přežít bez speciálního vybavení, pokládají je badatelé za jiný druh. Konkrétně za humanoidní mimozemšťany. Podle starých čínských legend spadly tyto podivné bytosti z nebe. Pro svou zvláštní fyzickou konstrukci se ale rozptýlily na různá místa.

iZdroj fotografie: Pixabay

V minulém století zjistili západní badatelé, že kmeny Dropa žijí v těchto oblastech už tisíce let. To může svědčit o evoluční adaptaci na klima vysokých poloh. Nebo je to nějak spojené s teorií jejich kamenných disků? Ty měl podle příběhů přeložit profesor Tsum Um Nui z Peking Academy of Prehistory v roce 1962. Navzdory podivným tvrzením v textu vědci zprávu publikovali. Um Nui musel následně opustit Čínu a krátce nato zemřel.

Havárie korábu a mísení populace

Během následné kulturní revoluce se mnoho záznamů ztratilo. Disky byly nalezeny mezi lety 1938–1939 a s jejich obsahem si moderní badatelé neporadili. Čínští vědci byli schopni z nich vytáhnout něco smysluplného pomocí moderních nástrojů a technologického datování. Za nemožnost rozluštění jazyka mohla taky eroze a celkové opotřebení. Jaké poselství měly tedy tyto kameny nést a proč zpráva o nich způsobila nutnost exilu univerzitního profesora?

Lidé z regionu Ham viděli havárii vesmírné lodi a měli přeložit tabulku s textem. Když prohlíželi místo nehody, setkali se s bytostmi z nebe. Došlo ke střetu, což se v případě nájezdníků stává. Cizinci ovšem nedokázali svůj koráb opravit, takže zůstali s místními. Text dále naznačuje křížení obou populací. Genetické anomálie pak výrazně odlišily tyto kmeny od všech ostatních, které se v oblasti vyskytují. Což je to, na co narazily právě expedice.

Co myslíte, že se skrývá za tajemstvím kmene Dropa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
Události247.cz
Události247.cz
,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu