Tajemný kmen Dropa z Himalájských hor je považován za mimozemský. Lidé v něm měli dvojitá víčka a zvláštní DNA

O tomto tajemném kmeni se mnozí navíc domnívali, že je mimozemského původu. Tito lidé měli totiž podivně modré oči ve tvaru mandle a dvojitá oční víčka.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mluvili dosud neznámým jazykem a jejich DNA neodpovídá žádnému dalšímu kmeni, který bychom znali. Počátkem 20. století se pak z Himálaje dál šířil zvláštní příběh. V roce 1938 se skupina amatérských archeologů setkala s pozůstatky starodávné civilizace. Ta měla poznatky z astronomie i měření času, které dalece přesahovaly dovednosti jakékoli známé lidské kultury tehdejší doby. Ještě více však překvapila jedna tajemná komnata.

Válec z kovu a 7 mrtvých

V jeskyni se skrýval válec vyrobený z naprosto neznámého kovu. Kromě toho ještě 7 těl s velmi nezvyklými fyzickými rysy. Podle zprávy těchto archeologů (kteří si říkali Průzkumníci) našli ještě hieroglyfy na stěnách. Tyto nápisy se zdály být hybridním jazykem míchajícím starověkou čínštinu a něco ještě primitivnějšího. Ve stěnách byly ještě výklenky se sochami vytvořenými podle těchto podivných lidí. Vytáhlé malé postavy a velké hlavy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Průzkumníci věřili, že si tito lidé říkají Dropa kvůli nápisu na jedné ze soch, který dokázali přečíst. Osoby musely do jeskyně spadnout dírou ve stropu a pak tu zemřít udušením. Nebylo totiž, jak jinak se dostat pryč. Dopřáli jim tedy důstojný pohřeb a už o tom nikdy nemluvili. Pohoří Bayan-Kara-Ula na čínsko-tibetské hranici je domovem lidu Ham a Dropa. Ti se liší od okolních kmenů, protože mají zcela jedinečný genotyp a oba jsou drobného vzrůstu.

Překlad, za který byl v exilu

V průměru dorůstají jen 1,2 metru a váží 27 kilo. Drobná postava je vyvážena obrovskou hlavou a také velkýma očima s modrými zornicemi. Protože v takové výšce nemůže žádný člověk přežít bez speciálního vybavení, pokládají je badatelé za jiný druh. Konkrétně za humanoidní mimozemšťany. Podle starých čínských legend spadly tyto podivné bytosti z nebe. Pro svou zvláštní fyzickou konstrukci se ale rozptýlily na různá místa.

iZdroj fotografie: Pixabay

V minulém století zjistili západní badatelé, že kmeny Dropa žijí v těchto oblastech už tisíce let. To může svědčit o evoluční adaptaci na klima vysokých poloh. Nebo je to nějak spojené s teorií jejich kamenných disků? Ty měl podle příběhů přeložit profesor Tsum Um Nui z Peking Academy of Prehistory v roce 1962. Navzdory podivným tvrzením v textu vědci zprávu publikovali. Um Nui musel následně opustit Čínu a krátce nato zemřel.

Havárie korábu a mísení populace

Během následné kulturní revoluce se mnoho záznamů ztratilo. Disky byly nalezeny mezi lety 1938–1939 a s jejich obsahem si moderní badatelé neporadili. Čínští vědci byli schopni z nich vytáhnout něco smysluplného pomocí moderních nástrojů a technologického datování. Za nemožnost rozluštění jazyka mohla taky eroze a celkové opotřebení. Jaké poselství měly tedy tyto kameny nést a proč zpráva o nich způsobila nutnost exilu univerzitního profesora?

Lidé z regionu Ham viděli havárii vesmírné lodi a měli přeložit tabulku s textem. Když prohlíželi místo nehody, setkali se s bytostmi z nebe. Došlo ke střetu, což se v případě nájezdníků stává. Cizinci ovšem nedokázali svůj koráb opravit, takže zůstali s místními. Text dále naznačuje křížení obou populací. Genetické anomálie pak výrazně odlišily tyto kmeny od všech ostatních, které se v oblasti vyskytují. Což je to, na co narazily právě expedice.

Co myslíte, že se skrývá za tajemstvím kmene Dropa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články