Proč nosil Michael Jackson bílou rukavici jen na jedné ruce: Důvod mnohé překvapí

Jeden z nejznámějších zpěváků světa skonal před více než deseti lety. Kolem jeho úmrtí stále panují určité pochybnosti, k němu jako osobě však stále vzhlíží miliony lidí.

i Zdroj fotografie: Yvonne Hemsey / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Jakmile padne jeho jméno nebo titul „popový král“, vybaví si mnoho lidí jeho nejslavnější kostýmy. A nepochybně také bílou rukavici, kterou však nosil jen na jedné ruce. Michael Jackson byl takovou legendou, že autentické kousky garderoby stojí celé jmění a repliky lze sehnat prakticky všude. Jedním z kousků jsou i bílé flitrované rukavice. Ty se staly stejně podstatnou rekvizitou jako červený kabátec, který má v několika klipech.

Účast na natáčení společného videoklipu

Hodnotu tohoto doplňku dokazuje skutečnost, že v roce 2020 byl jeden z fanoušků ochoten zaplatit 112 000 dolarů (v přepočtu 2, 5 milionu Kč). Málokdo však ví, jak se vlastně tato rukavice stala tak pevnou součástí zpěvákovy image. O rukavicích existovalo již dříve více teorii. Asi nejčastější byla, že je používal ze zdravotních důvodů, konkrétně kvůli jeho kožní chorobě. Jak už to tak bývá, skutečnost je mnohem méně dramatická.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zákulisní tajemství po letech odhalil šéf produkční společnosti John Kehe. Ten prozradil, že byl dříve požádán o natočení klipu pro skupinu The Jackson 5 ke skladbě Can You Feel It. Michael Jackson byl tou dobou už věhlasná superstar a věnoval se spíše své sólové kariéře, než koncertování s bratry. Protože chtěl Michael docílit co největší úspěšnosti klipu, trval na provedení po celém produkčním studiu. Zkrátka si chtěl pořádně „osahat terén“.

Náhodné použití, které se stalo hitem

Tehdy se přímo na místě setkal s Rickym Rossem, který se na videoklipu také podílel – konkrétně jako střihač. Ten měl náhodou na ruce jednu bílou bavlněnou rukavici, jak uvádí Express. Jak už zaznělo, Michaelovi šlo v té době mnohem více o vlastní kariéru, než o kooperaci s bratry. Na místě mu ale padla tato rukavice do oka a zájem o připravovaný videoklip razantně vzrostl. Zeptal se tedy Rosse na důvod oné jediné rukavice.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Představil si, že by mohl mít druhý den na jevišti podobný prvek, a nakonec si od Rosse půjčil druhou. Zbytek je historie. Jde tedy jen o zcela obyčejný příběh souhry okolností a hledání něčeho, čím by zaujal. Později se rukavice stala pevnou součástí Michaelova šatníku. Úplně poprvé se s ní sám objevil – měl ji na levé ruce – v roce 1983. Tehdy probíhalo 25. výročí televizní show Motown, kde vystupoval s písní Billie Jean.

Smrt na léky a sedativa, pojmenované centrum

Popový král zemřel na předávkování kombinací sedativ a předepsaných léků. Jeho osobní lékař Conrad Murray byl shledán vinným ze zabití z nedbalosti. Po Jacksonovi je dokonce pojmenováno jedno zdravotní středisko. Když točil v lednu 1984 reklamu na Pepsi, jeho vlasy nedopatřením vzplanuly. Mohla za to pyrotechnika a Jackson utrpěl na hlavě popáleniny 2. stupně. Následně podstoupil plastickou operaci a firma mu zaplatila odškodnění.

Zpěvák pak věnoval 1,5 milionu dolarů středisku v Kalifornii, kde ho ošetřovali. Jako poděkování pojmenovalo Brotman Medical Center své oddělení popálenin „Michael Jackson Burn Center“. Jinak trpěl Jackson nemocí vitiligo, která se projevuje nepravidelnými světlými skvrnami na kůži. Hodně lidí věří, že barva kůže byla účelová a za svou původní tmavou pleť se styděl. Trpěl také psychickými problémy a dysmorfofobickou poruchou.

Jaký je váš názor na krále popu?

Zdroj: SmoothRadio
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články