Starodávný indický chrám Padmanabhaswamy skrývá tajemné dveře, které se dodnes nikomu nepovedlo otevřít

Přes veškeré možnosti průzkumů a neustálé objevování nových informací má tato planeta stále co nabídnout v oblasti neznámého. Třeba záhadné dveře v indickém chrámu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To místo se jmenuje Padmanabhaswamy a nachází se v indickém Thiruvananthapuramu. Je tu osm tajných komnat, které mají skrývat záhady a také neuvěřitelné poklady. Z těchto dveří zatím úřady otevřely celkem sedm. Poslední dveře nebylo možné otevřít hned ze dvou důvodů. Blokovaly je fyzické překážky, ale také ty duchovní. Jaké záhady a mystéria se tedy skrývají za posledními dveřmi, které místní věřící tak důsledně ochraňují?

Zkoumání chrámu a nacházení pokladů

Brána je vstupem do poslední tajné komnaty tohoto chrámu. Střeží ji dva svatí. Uvnitř má být rozlehlý prostor, který je dle pověstí plný neuvěřitelných tajemství, pokladů nevyčíslitelné hodnoty a také starověké moudrosti. Svatí říkají, že dveře jsou zamčeny zvukovými vlnami z tajného místa. A to se nedá najít, neboť informace o něm se během staletí ztratily. Ti, kteří otvírali předchozí komnaty, byli zmocnění nejvyšším indickým soudem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten stejně tak pověřil sedmičlenný tým záznamem avizovaných pokladů. Když začala skupina hledat poklady spolu s administrátorem chrámu, našli šest komnat. Pojmenovali je jednoduše A, B, C, D, E a F. Byly tam i 2 podzemní kryty, pro pořádek písmena G a H. Otvírání se však ukázalo jako skličující mise. Tým se však nevzdal a postupně nacházel zlato, diamanty, drahokamy i sochy z drahých kovů, koruny i celé trůny starověkých vládců.

Dveře, jaké jinde nenajdete

Všechny tyto poklady měly dle prvních odhadů hodnotu 20 miliard dolarů (cca 500 miliard Kč). Celková hodnota je však dosud neznámá, protože skupina nemohla otevřít poslední dveře krytu B. Podle expertů na esoteriku může být právě tento krok velmi riskantní. Brána nemá mechanismus, kliku, matici nebo tlačítko. Krom toho jsou po stranách vyryty dvě hadí postavy, tedy předzvěst hrozného osudu, který čeká na jakéhokoli vetřelce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bránu měli dle víry uzavřít Naga Bandhana nebo Naga Paasam. Cenné věci se uzavíraly právě symbolem nagy, hada podobného kobře. Samotnou proceduru nelze najít v žádné zapsané formě. Jde o hluboké tajemství známé jen nejvyšším svatým. Ti kdysi žili v Siddhashramu, tajném a mystickém kraji v hlubinách Himálaje. Podle mnoha zdrojů jsou nagy typem zámku, který funguje na zvukových vlnách. Konkrétní osoba tedy vysloví konkrétní formuli.

Riziko při použití kýmkoli jiným

To přináší malé specifické vibrace, které tento mechanismus spustí. Pokud stejnou formuli použije někdo jiný, vlny změní směr, probudí zlo a zaútočí blízcí hadi. Podle indických mudrců může být tato brána otevřena jen učenci poučenými ve zpěvech Garuda mantry, což dovolí nagy deaktivovat. Podle chrámových svatých se ale v současné chvíli nevyskytuje jediný člověk, který by byl schopen tento zpěv provést a dveře otevřít.

Bylo by je pravděpodobně možné otevřít pomocí moderních technologií. I tak ale místní svatí varují Indy i celý svět před rizikem velké katastrofy při použití takového postupu. V květnu 2016 se ovšem k nejvyššímu soudu dostala petice za otevření posledního krytu. Proces však dosud blokuje královská rodina Travancore, stejně jako někteří hodnostáři chrámu. Dle neoficiálních zpráv by mohl dostat přednost moderní výzkum. Dveře by tedy byly otevřeny.

Na jaké nejzajímavější dveře jste v životě narazili?

Zdroj: Wikipedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články