Děsivý hotel Cecil: Dočasný domov dvou sériových vrahů a místo plné záhadných úmrtí

Hotel Cecil je jedním z těch míst, která mají za sebou pestrou historii a jsou zajímavá pro ty, kteří se zajímají o záhadné události.

i Zdroj fotografie: Jim Winstead / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Tato budova v Los Angeles patřila v určité době mezi nejděsivější a nejzáhadnější budovy v Americe. Důvod je jednoduchý – kromě toho, že byla dočasným domovem hned pro dva sériové vrahy, došlo v ní i k pár nevysvětlitelným úmrtí a celkem v ní zemřelo 16 lidí. Samotné číslo nemusí na první pohled působit nijak zvláštně, zejména s ohledem na jeho dlouhou historii od založení v roce 1924. To, co dělá tato úmrtí zvláštními, jsou okolnosti, které je obklopují. Často probíhala pod tajemným závojem nebo byla velmi náhlá a krutá. Zejména poslední úmrtí v tomto hotelu patří mezi jedno z nejzáhadnějších v historii.

Domov pro sériové vrahy

Hotel Cecil byl i domovem pro dva sériové vrahy. Richard Ramirez, sériový vrah, byl během svého temného období ubytován právě v tomto hotelu. Během svého řádění připravil o život celkem 14 nevinných lidí. O šest let později zavítal do hotelu Cecil také Jack Unterweger, další sériový vrah, který v okolí hotelu zabil tři prostitutky. Namísto toho, aby ubytování sériových vrahů odstrašilo potenciální zákazníky hotelu, udělalo z něj spíše jakousi atrakci pro milovníky true crime stories. 

Richard Ramirez iZdroj fotografie: Iris Schneider / Creative Commons /CC BY-SA
Richard Ramirez během soudního slyšení

Záhadná úmrtí 

Už krátce po otevření hotelu v roce 1927 si jedna osoba vzala v jednom z pokojů život. V 30. letech došlo k alespoň šesti dalším sebevraždám. V hotelu byly hlášeny případy otrav, skoků z okna, střelby a i podřezání. V roce 1944 zde mladá žena, která byla nevědomky těhotná, nečekaně porodila a dítě následně vyhodila z okna v domnění, že je mrtvé. V roce 1962 žena po hádce s manželem skočila z okna a zabila sebe i nevinného kolemjdoucího. Hotel také zaznamenal několik nevysvětlitelných úmrtí. Jedním z nejznámějších je případ Elisy Lamové, mladé studentky, která byla nalezena mrtvá ve vodní nádrži hotelu v roce 2013. 

Příběh Elisy Lamové

Elisa Lamová byla 22letá studentka, která měla v plánu procestovat Ameriku. Ubytovala se v hotelu Cecil, který měla po 5 dnech opustit. Jenže ani po 5 dnech se z hotelu neodhlásila a tak šli zaměstnanci prohledat její pokoj. Po Elise nebylo téměř žádných stop. Největším vodítkem se stalo video pocházející z výtahové kamery. Elisa se na něm chová více než podivně, máchá kolem sebe rukama, jako by komunikovala s někým, kdo tam není, a následně zmateně mačká knoflíky ve výtahu. Z jejího obličeje lze snadno vyčíst, jak obrovský strach během celé situace pociťuje. To bylo naposledy, kdy byla viděna živá.

O několik dní později si obyvatelé hotelu začali stěžovat na podivnou chuť a špatný tlak vody. Nikoho by ani nenapadlo, že Elisa od prvního dne svého zmizení leží v jedné z vodních nádrží na střeše. 

Nesrovnalosti a záhady 

Pitva určila, že oficiální příčina smrti bylo utonutí bez cizího zavinění. Zvláštní však je, že víko od nádrže na vody bylo zavřené. Navíc bylo velmi těžké a někdo, jako Elisa, by s ním mohla manipulovat jen těžko. Nabízí se tedy možnost, že ji někdo donutil do nádrže vlézt. To by vysvětlovalo i důvod, proč nebyl na místě nalezen žebřík, bez kterého by Elisa do nádrže vlézt nemohla. Zvláštní je, že i po smrti Elisy se na jejím blogu objevovaly stále nové příspěvky. A co video, které bylo pořízeno v kabině výtahu? Na něm chybí několik sekund az zdá se, že prošlo editací. Co se vlastně ten den stalo? To dodnes nikdo nedokáže s jistotou říct.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články