Mumifikované tělo muže sloužilo desítky let jako cirkusová atrakce. Lidé mysleli, že jde o figurínu

Během života byl Elmer těžký pijan a tulák. Po smrti procestoval zemi s cirkusem a dostal se do Hollywoodu i televize.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bizarní příběh Elmera McCurdyho začal v Oklahomě, když spolu se svou tlupou banditů vykradli v říjnu roku 1911 špatný vlak. To, co mělo být dobrou loupeží, přineslo ubohých 45 dolarů a nějakou whisky. O dva dny později spadla nad bandou klec a McCurdy přísahal, že ho nikdy nedostanou živého. Dostál svému slovu a zemřel po hodinové přestřelce. Pozdější identifikace mu připsala ještě jednu loupež, kterou provedl dříve téhož roku.

Smrtí cesta nekončí

Elmerovo tělo bylo převezeno do pohřebního ústavu města Pawhuska kvůli balzamování. Jenže tady ležel půl roku, než si jeden pracovník všiml, že tělo je stále zachovalé. Projevil se obchodní duch a „Balzamovaný bandita“ se stal atrakcí s cenou pět centů za prohlédnutí. O pět let později se o tělo přihlásili dva zástupci cirkusu, kteří se ale vydávali za Elmerovy bratry. Tělo se tak vydalo na cesty napříč zemí jako doplněk lidských kuriozit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V roce 1922 získal Elmera Louis Sonney, vedoucí zábavního podniku v Kalifornii. Cirkus tehdy tělo použil jako zástavu oproti půjčce 500 dolarů. Sonney Elmera použil do putovní show Muzeum zločinu, která cestovala podél Západního pobřeží až do roku 1940. Po Sonneyho smrti roku 1949 skončil Elmer ve skladišti v Los Angeles, kde strávil bez hnutí dalších 20 let. Pak ho koupilo Hollywoodské voskové muzeum a představilo ho jako „1000 let starého muže“.

Další hvězdná kariéra

Krátce po uzavření muzea asi o rok později se Elmer zamíchal mezi skutečné voskové figuríny a dotáhl to až do Domu hrůzy v zábavním parku v Long Beach. Tady ho natřeli fluorescenční červenou barvou a pověsili jako dekoraci na falešnou šibenici. V prosinci 1976 mu během stěhování zlomili ruku a odhalili lidské kosti. Místní koroner tělo prozkoumal a našel v prsou starý náboj. S pomocí několika historiků pak identifikoval ostatky jako Elmera McCurdyho.

iZdroj fotografie: Depositphotos

O rok později byl Elmer pohřben u městečka Guthre vedle tří dalších slavných lupičů. Město to vzalo jako možnost reklamy a za dva měsíce tam povoz dotáhl prostou dřevěnou rakev. Tak Elmer konečně našel klid. Ovšem i po pohřbu žil jeho odkaz dále a McCurdy inspiroval některé komiksové postavy, které s ním sdílejí části jeho příběhu. Protože tělo vydrželo tak dlouho prakticky neporušené, nejspíš je ve stejném stavu v rakvi dodnes.

Zdroj: HeadlinesHeroes

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články