Není to jen Baba Vanga či Nostradamus –⁠ apokalypsu předpovídal už Isaac Newton. Podle něj má přijít v roce 2060

Lidstvo čeká na konec světa už poměrně dlouhou dobu. Posledním příkladem byl rok 2012, kdy hodně lidí skladovalo konzervy a další základní životní potřeby.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ale bez ohledu na to, jestli měli Mayové pravdu, nebo jsme je jen nepochopili, svět neskončil. Dne 21. prosince 2012 se tedy navzdory proroctví nic katastrofálního nestalo. Existuje tedy důvod bát se teď? Jsou tu nějaká proroctví, která cílí na konkrétní datum? A nemyslíme proroctví od nepoučených podvodníků, ale od někoho důvěryhodného, jako Mayů. Na každý rok budoucna máme předpovědi Baby Vangy a v mnoha případech také Nostradama.

Dvě jména a jeden fyziky

Tato dvě jména se objeví v hlavě prakticky ve spojení s pojmem proroctví. Máme-li ale mluvit vážně, nemůžeme pořádně věřit ani jednomu z nich. Existuje však i další člověk spojený s předvídáním apokalypsy. Byl jím jeden z nejslavnějších fyziků, Isaac Newton. Podle zápisků v jeho osobním rukopise víme, že se snažil předpovědět konkrétní datum, které vyšlo na rok 2060. Vědci na něj přišli roku 2002, když byl tento rukopis prvně objeven.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nacházel se totiž v izraelské Národní knihovně mezi mnoha dalšími nezařazenými rukopisy autora pohybových zákonů. Ukázalo se, že jako dodatek k mechanice, fyzice a matematice studoval Newton také okultismus, alchymii, teologii i astrologii. Po jeho smrti v roce 1727 byly tisíce stránek věnovaných jeho „tajným vášním“ schováno na více jak 200 let. Konkrétně v truhle u hraběte z Portsmouthu. Pak je koupil židovský učenec Abraham Yehuda.

Roky skrytý v knihovně Izraele

Rukopis se propočtem konce světa objevil harvardský profesor Stephen Snobelen. I předchozí nedostupné rukopisy svědčí o tom, že alchymie, teologie a okultismus byly přednější, zatímco jeho vážné objevy byly výsledkem „výstřelků“. Například slavný gravitační zákon nepřišel kvůli pádu jablka, ale díky konceptu přitažlivost jednoho prvku k druhému, což vyznávala alchymie. Dalším příkladem je slavná teorie o absolutním čase a prostoru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ta je založena na teologických představách geniálního fyzika. Věřil totiž, že absolutní prostor je místo obývané Bohem ve formě univerzálního ducha. Absolutní prostor bylo pak nekonečné trvání jeho boží přítomnosti. Není proto divu, že držel ve velké úctě i Bibli. Podle něj obsahovala zprávy od vyšších sil a také budoucnost lidstva. Snil proto o vytvoření systému, který by umožnil využít její informace k předvídání budoucnosti lidstva.

Zaměření na knihu plnou proroctví

Jeho pozornost přitahovala také Kniha Danielova, kterou potřeboval „rozluštit“. O to se snažil po celých 50 let, protože se považoval za Bohem vyvoleného. Během výpočtů popsal dohromady 4 500 stránek slovy a rovnicemi. Tato kniha je sama o sobě celou zásobárnou proroctví. Na jejím základě chtěl vytvořit univerzální algoritmus. Podoba konce světa je stále otázkou, protože celý jeho rukopis nebyl ještě badateli prozkoumán. Zatím víme jen datum.

Ze základu zápisků víme, že Newton použil Bibli a stanovil znaky definované pro konkrétní časová období. Ta trvají 1260 let a poslední začalo v roce 800. Přidáním jeho délky vychází rok 2060. On sám napsal, že začne světová válka a objeví se mor, který povede k vymření mnoha životů. Po tomto soužení přichází království Spasitele a svět čeká nové zrození. Jinými slovy tento věštec věřil, že po době velmi náročné pro lidstvo přijde opěr světlá éra.

Kdy podle vás svět skončí?

Zdroj: AnomAlien
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Tea tree olej pomůže na psoriázu, ekzémy i akné
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě