Záhadný svědek atentátu na Kennedyho: Možná v něm má prsty agentka KGB

Jedním ze svědků atentátů na Kennedyho byla i Babushka Lady. Kdo tato záhadná žena je, se dodnes neví. Teorií však existuje mnoho.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Prezident Spojených států směřoval do Dallasu, kde nebyl zrovna příliš oblíbený. Věřil, že svou návštěvou dokáže změnit názor místních obyvatel. Avšak místo toho, aby dokázal získat obyvatele na svou stranu, stal se terčem atentátu. Jediný, kdo zaznamenal osudný okamžik, byla neznámá žena, která však později záhadně zmizela. Existuje mnoho teorií o tom, kdo daná žena vlastně byla. Někteří věří tomu, že byla tajnou agentkou, jiní dokonce načali konspirační teorie o tom, že by dokonce mohlo jít o cestovatelku časem. 

Atentát na Kennedyho

Je známo, že kolem Johna Fitzeralda Kennedyho se často objevovaly ženy, ale osudovou ženou v tomto případě může být dáma, která stála v davu při průjezdu prezidentské kolony. Tato žena se odlišuje tím, že zrovna v danou dobu natáčela celou událost. Její chování bylo neobvyklé, neboť u sebe měla amatérskou kameru, kterou lidé obvykle používají na rodinné záběry. V té době bylo velmi neobvyklé, aby někdo natáčel něco takového, jako je například příjezd prezidenta do Dallasu. Když pak došlo k výstřelu, žena zůstala klidná a pokračovala v natáčení. 

Kdo je ona záhadná dáma 

Poté, co zaklapla kameru, rozběhla se stejným směrem jako ostatní a začala se vzdalovat z místa činu. Její vzhled, zejména uvázaný šátek na hlavě, ji přivedl k přezdívce Babushka Lady. I přes to, že je zachycena na fotografiích a ve filmových záběrech, nikdy se neozvala a nikdo tak nezná její identitu. Měla by však k dispozici cenné záznamy událostí. Její oděv, který připomíná typický ruský styl, vyvolává spekulace o spojení s KGB. Její klidná reakce na události zesiluje domněnky, že by mohla být součástí nějaké organizace. 

V roce 1970 se striptérka Beverly Oliverová přihlásila jako Babushka Lady, tvrdíc, že celou událost natáčela. Avšak použitá kamera, kterou u sebe údajně měla mít, v roce 1963 vůbec neexistovalo. Tajemství o tom, kdo je vlastně Babushka Lady, zůstává nevyřčené. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články