4 nejpodivnější věci, které kdy Nacisté prováděli aneb obyčejné miminko, které se stalo celosvětově známé

Existují děsivé věci, o kterých se u Nacistů všeobecně ví. Pak existují paranormální věci ze scifi filmů a seriálů. No a pak ještě další skupina.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Všichni se shodneme na tom, že Nacistická strana (tedy NSDAP) byla banda děsivě krutých šílenců trpících bludem o vlastní vyvolenosti. Jejich nejrůznější experimenty jsou kromě neutuchajícího vědeckého zájmu vděčným námětem pro vážná i parodická scifi díla. Jenže pak přijde na řadu skutečnost, že mnoho vrcholných pohlavárů Hitlerova aparátu byli neuvěřitelní blbci.

Svatý vůdce a galerie úpadku

Hitler byl vegetarián a neměl rád kouření. Jak ale všichni víme, byl hlavně totální egomaniak. Jedním z příkladů budiž operace „Svatý Hitler“, kdy se rozhodl, že katolické školy nemají na stěnách dostatek jeho podobizen. Budiž. Jenže pak se rozhodl, že je to málo a rozhodl se nastoupit na „boží místo“ tím, že unese papeže. Skutečně dal svým jednotkám příkaz k okupaci Vatikánu, převzetí všech záznamů a pokladů. Bondovsky šílené? Pro Vůdce zřejmě tak akorát.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jedním z kroků propagandy bylo nastavení „správného“ kurzu pro umění. To mělo plnit árijské hodnoty a podporovat prestiž Vůdce, což lidem moc nevonělo, ale lidi přece neví, co vlastně chtějí, žejo? Nacisté jim proto ukázali „co nechtějí“ vytvořením „upadlé galerie“ a na druhé straně té „správné“. Problém byl, že „správná“ galerie lidi rychle znechutila a šli samozřejmě do té, která měla být odstrašujícím příkladem nechutnosti moderního umění.

Perfektní dítě a továrna na miminka

Extrémista propagující válečný režim potřebuje vždycky propagaci, která říká, že on nic takového není. Aby byla Třetí říše přítulnější, hledal Goebbels „perfektní árijské miminko“. Místo světlovlasého modroočka se objevilo hnědovlasé hnědoočko, které nikoho moc nezaujalo.

Jedna rodina si ovšem fotky na časopise všimla a zděsila se. Aby ne – byla to židovská rodina a na obálce byla fotka jejich dítěte, které se mělo stát celostátně slavným. Nacisté musí mít na děti nějakou úchylku. Během Hitlerovy vlády se jich tisíce narodily do programu pod Himmlerovou kontrolou.

iZdroj fotografie: Unsplash

Tedy cvičení, vzhled, přísná dieta, indoktrinace. Zdrojů bylo několik. Mnoho z nich bylo výsledkem „seznamování“ se SS vojáků s nejhezčími ženami Evropy během expanse. Dalším zdrojem byly únosy z okolních zemí, pokud byly děti dost hezké – jen v Polsku to bylo 100 000 dětí. K vlastním rodinám se vrátilo jen asi 25 000.

Zdroj: Business Insider

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články