Test zdraví mozku: Pokud neurčíte, kolik milenek má muž na obrázku, zřejmě váš mozek nefunguje správně

Navzdory názoru mnoha lidí neznamená absence partnera jen osamělé večery. Dle opakovaných výzkumů přináší svobodný život velké množství výhod.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Proč vlastně ten chlap nikoho nemá? To večeří jen sám? Asi s ním bude něco špatně. Kdokoli bez vztahu ví, že je společnost ve vleku struktur a stereotypů stran partnerského života. Na jejich základě pak vnímá single život jako něco méněcenného nebo pro dospělého člověka nedůstojného. Je to ale opravdu tak špatný model? Ať už je důvodem vlastní rozhodnutí, nebo další okolnosti, přináší s sebou tento model řadu výhod. Ty jsou pro mnoho lidí opravdu lákavější než vztah.

Kontrola nad životem

Nejde tu o to, jestli je takto člověk šťastnější než ve vztahu. I single život má své nesporné nevýhody. Celkem snadno lze však identifikovat jeho základní pozitiva. V první řadě nevyhnutelně více času a vlastní rozhodování o jeho trávení. Udržování vztahu je časově dosti náročné. Svobodný život tak dovoluje jeho využití po „vlastní ose“, flexibilně ho věnovat práci i zálibám. Teď zaměřte svou pozornost na pokoj tohoto muže. Kolik žen má asi ve svém životě?

iZdroj fotografie: Wepress News

Pro určitou skupinu lidí je velkým lákadlem možnost vyhnout se hádkám nebo neshodám. Ty jsou totiž s většinou partnerských vztahů nevyhnutelně spojeny. Takto vás nikdo nekritizuje nebo netrestá výmluvným mlčením. Trochu opomíjenou skutečností je možnost se plně soustředit na vlastní cíle. Nejde tu o sebestřednost, ale o netříštění pozornosti. Svobodný člověk se tak může plně věnovat jak své práci a zálibám, tak i zdokonalování se.

Test pozorovacích schopností: Jen lidé se zdravým zrakem najdou na obrázku medvěda

Psychická stabilita

Od toho je už jen krůček k obecné stabilitě. Nejen rozchody a další vztahové peripetie jsou psychicky náročné. Hledání a navazování vztahů je stejná kapitola. Další věcí je také společenský tlak. Udržování vztahu mnohdy znamená účastnit se různých společenských akcí jen proto, že si to přeje druhá strana. Absence tohoto nutného zla je vítaná pro lidi, kteří se nechtějí tvářit, že se jim někde líbí nebo je něco baví. Tento muž má dvě milenky, proto i dvě různé kytice.

iZdroj fotografie: Wepress News

Svobodný život také neznamená celibát. Dovoluje to lidem randit, flirtovat i sexuálně žít dle libosti. Mnozí se prostě jen nechtějí trvale vázat, uchovávají si možnost volby. Pokud se vám hádanku nepodařilo vyřešit, nejspíš budete muset ještě zapracovat na svých analytických schopnostech a dedukci. K tomu vám výborně poslouží další podobné úlohy.

Jak jste si s rébusem poradili?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články