Test pozorovacích schopností: Jen lidé se zdravým zrakem najdou na obrázku medvěda

Tento obrázkový test je pro některé opravdovým pokušením. Ve změti Santových sobů se totiž ukrývá medvěd. Vaším úkolem je najít jej v co nejkratším možném čase.

i Zdroj fotografie: Jagran Josh
                   

Optické iluze a klamy jsou vynikajícím způsobem, jak otestovat fungování lidského mozku a principy, které ovlivňují jeho vnímání. Obzvlášť přínosné je jejich pravidelné procvičování, které vede k rozvoji kognitivních funkcí, kreativního i kritického myšlení a fantazie. Navíc je to pohodlný způsob, jak trénovat paměť a předcházet její případné ztrátě v pozdějších letech.

Proč trénovat obrázkové testy

Kromě logických a rozumových dovedností mají obrázkové hádanky daleko větší přínos. Podle odborníků jejich vlivem dochází ke snižování míry stresu, úzkosti i depresí, takže jimi můžete utužit své duševní zdraví. Navíc získáte větší pocit sebedůvěry a sebejistoty a mnohem snadněji dokážete nacházet originální způsoby řešení různých problémů a komplikací.

čísla test všímavosti

Jen lidé se zdravým zrakem dokáží vyřešit tuto optickou hádanku za 15 sekund. Dokážete najít odlišné číslo od ostatních v číselné řadě?

K čemu se využívají obrázkové testy

Nejčastěji se s nimi v dnešní době setkáte na internetu nebo sociálních sítích, protože jsou oblíbeným zdrojem zábavy. Bývají ale také součástí psychologických nebo IQ testů a využívají se ve vzdělávání nebo zdravotnictví, kde pomáhají lidem při rehabilitacích po těžkém úrazu či onemocnění mozku nebo lékařům při sestavení psychologického profilu pacienta.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Najděte skrytého medvěda

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít mezi stádem Santových sobů ukrytého jediného medvěda. Toto cvičení opravdu otestuje vaši schopnost soustředit se a rozlišovat i ty nejnepatrnější detaily ve změti různých prvků, tvarů a barev. Pokud toužíte po větší obtížnosti, stanovte si pro jeho nalezení určitý časový limit.

Kde se medvěd nachází

Jestli se vám podařilo najít přesnou polohu ukrytého medvěda, pak jste nejspíš génius. Tohoto detailu si všimne opravdu jen málokdo. V případě, že jste nebyli úspěšní, prohlédněte si pozorně vyznačenou oblast na obrázku níže. Aby pro vás bylo příště řešení podobného úkolu jednodušší, a navíc jste jej zvládli rychleji, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých logických a pozorovacích dovednostech.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Jak rychle se podařilo najít medvěda vám?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články