Jen opravdový génius dokáže vyřešit tuto matematickou hádanku: Na správný výsledek přišly jen 2 % lidí

Vyzkoušejte tento zábavný matematický obrázkový test a vyřešte soustavu rovnic tak, abyste odhalili číslo na místě otazníku. Toto dokáže jen velmi malé procento lidí.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Tato matematická rovnice s vánoční tematikou je skvělým způsobem, jak otestovat své logické schopnosti a vědomosti, které si ještě pamatujete ze školních let. Pokuste se rozluštit, jaká čísla se pod jednotlivými symboly ukrývají, abyste nakonec vyřešili celou rovnici a zjistili, které číslo je jejím výsledkem pod otazníkem. Zaměřte se na jednotlivé detaily a nenechte se zmást.

Jak vznikají obrázkové testy

U optických klamů a iluzí se často jedná o kombinaci geometrických tvarů, kontrastních barev a světla a stínů. Svým spojením pak vytváří pocit pohybu, velikost daného předmětu zmenší nebo zvětší nebo jej před vaším zrakem dokáží zcela skrýt. Existují také kresby, které různí lidé interpretují odlišnými způsoby nebo speciální fotografie, které je těžké na první pohled rozluštit.

IQ kvíz: Vyřešte přesunutím jediné zápalky matematický příklad ze základní školy. Dospělým ale dělá problém

K čemu slouží obrázkové testy

Nejčastěji se využívají ve školství jako součást IQ nebo jiných testů, které mají za úkol prověřovat dovednosti a vědomosti studentů. Svou velkou roli hrají však také v psychologii a zdravotnictví, kde se používají k tvorbě psychologického profilu pacienta nebo při rehabilitacích po těžkém úrazu a zranění mozku. V poslední době se s nimi můžete setkat i u výběrových řízení při obsazování zvlášť náročných pozic.

iZdroj fotografie: Wepress News

Vyřešte matematickou rovnici

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem odhalit postupně čísla, která se ukrývají pod jednotlivými vánočními symboly, a s jejich pomocí pak vyřešit poslední příklad a zjistit, jaké číslo se skrývá pod otazníkem. Nenechte se však zmást a odvést svou pozornost a zaměřte se i na ty nejdrobnější detaily, které o konečném výsledku mohou rozhodnout. 

Jaký je výsledek rovnice

Pokud se vám tento úkol podařilo vyřešit, pak patříte mezi velmi inteligentní a bystré jedince. Matematika vám není cizí a dokážete si všimnout i nepatrných drobností ovlivňujících konečný výsledek. Na místo otazníku patří číslo 49. Jestli vám řešení tohoto testu dalo zabrat, dejte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte postupně na svých schopnostech. Uvidíte, že je brzy zvládnete vyřešit levou zadní.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle se tento úkol podařilo vyřešit vám?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články