Jste jedinec s vysokým IQ? Vypočítejte snadný matematický úkol, ověříte svou bystrost a inteligenci

Přestože se na první pohled zdá být tento matematický příklad jednoduchý, skrývá se za ním zapeklitost, kterou odhalí jen ti s vysokým IQ.

Příklad matematický test i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě.cz
                   

Tento pozoruhodný matematický příklad se stal další virální senzací na internetu, jeho autorem je matematik David Wolfe. Vypadá to, že se jedná o zcela nenáročnou matematickou rovnici, vězte však, že ve skutečnosti tak snadná není. Na první pohled se jeví jako všední školní příklad, jakmile se ale pokusíte příklad řešit, zjistíte, že je to mnohem komplikovanější, než na co jste zvyklí ze základní školy.

Připravte si tužku a papír

Pozoruhodný je hlavně fakt, že tenhle zapeklitý úkol má navíc dvě řešení! David Wolfe říká, že jestli tuto rovnici zvládnete rozluštit, můžete si být jisti, že jste jedním z lidí, co disponují vysokým IQ. Mrkněte tedy na obrázek a otestujte vaše schopnosti. Ideální je vzít si tužku a kousek papíru. Buďte trpěliví, nenechte se rozhodit, a hlavně se soustřeďte. Zapomeňte na své vzdělání, ať už máte jakékoli. Zkuste myslet nekonvenčně. Máte už výsledek na papíře?

Jaké číslo se skrývá pod otazníkem? Matematickou osmisměrku rozluští jen génius do 20 sekund

Nyní si ukážeme správné řešení. První řešení: Lidé většinou začnou sčítáním 1 + 4, což je 5. Když pak přičtete 2 + 5 k předchozímu výsledku (5), dostanete 12. Dále použijte stejné schéma pro další řádek: sečtěte 3 + 6, dostanete 9, přičtete k předešlému výsledku 12 a dostanete 21. Naposledy sečtěte 8 + 11, dostanete 19, pak přidáte výsledek z předchozího řádku (21) a máte číslo 40. Tudíž jednou ze správných odpovědí je číslo 40.

Dvě správná řešení

Druhé řešení: Ovšem, 1 + 4 = 5, ale ti chytřejší získají výsledek takto: 1 + (1 × 4). Pomocí tohoto vzoru pokračujte 2 + (2 × 5) a dostanete 12. Potom sečtete 3 + (3 × 6) a máte 21. Nakonec vypočítejte 8 + (8 × 11) a dostanete odpověď 96. Druhou správnou odpovědí je tak číslo 96.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tak jak jste si vedli? Došli jste alespoň k jednomu z výsledků? Pak vám srdečně gratulujeme! Máte vysoké IQ a patříte mezi skutečně bystré a chápavé jedince! Pokud se vám však nepodařilo dojít ke správnému výsledku, pak nezoufejte. Můžete trénovat prováděním podobných cvičení a časem si své schopnosti zlepšit.

Jak se vám v matematickém úkolu dařilo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články