IQ kvíz: Vyřešte přesunutím jediné zápalky matematický příklad ze základní školy. Dospělým ale dělá problém

Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak jste na tom s logikou, a upravte rovnici vytvořenou ze zápalek. Vaším úkolem je přesunout jedinou zápalku tak, aby výsledek byl pravdivý.

i Zdroj fotografie: Tasikmalaya
                   

Matematické a logické hádanky jsou oblíbeným způsobem, jak trávit volný čas na internetu, a ještě se něčemu přiučit. Jejich pravidelným procvičováním totiž stimulujete svůj mozek a posilujete kognitivní, kritické a kreativní myšlení. Tímto způsobem tak nejen zlepšíte vlastní dovednosti a paměť, ale také předejdete jejich možnému zhoršování v pozdějším věku.

K čemu slouží matematické hádanky

V poslední době se hádanky těší obzvlášť velké oblibě na internetu a sociálních sítích, které urychlují a usnadňují jejich další šíření. Ve velké míře však bývají používány jako součást IQ testu nebo jiných zkoušek na různých typech škol. Setkat se s nimi můžete také ve zdravotnictví, kde pomáhají při rehabilitacích mozku nebo při výběrových řízeních v rámci psychotestů.

Výhody logických úloh

Pokud nepatříte mezi logické myslitele ani schopné analytiky, snadno tyto dovednosti vypilujete, když budete tréninkem těchto úkolů trávit pár minut denně. To vám postupně pomůže nacházet různá řešení a tuto schopnost využijete i v běžném životě. Navíc řešením logických hádanek také dochází ke snížení hladiny stresu, úzkosti nebo depresí a velmi účinným způsobem tak posílíte vlastní duševní zdraví.

iZdroj fotografie: Tasikmalaya

V tomto konkrétním případě spočívá váš úkol ve vyřešení rovnice vytvořené ze zápalek. Abyste toho mohli docílit, určete a přesuňte jen jednu jedinou zápalku, díky které bude výsledná rovnice pravdivá. Pokud vám tento úkol přijde příliš jednoduchý, stanovte si pro jeho vyřešení určitý časový limit. Díky tomu si na vlastní kůži ověříte svou výkonnost pod tlakem.

Správné řešení rovnice

Jestli se vám podařilo na řešení této matematicko-logické hádanky přijít, patříme mezi opravdové génie. Jen velmi malé procento lidí si s tím dokáže poradit. Ve skutečnosti stačí přesunout jen vrchní zápalku vlevo, která tvoří číslo 9, a přemístit ji na prázdné horní místo vpravo, jež je součástí čísla 5. Takto vám vznikne rovnice 9 – 3 = 6. Pokud toužíte po zlepšení svých schopností, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých dovednostech.

iZdroj fotografie: Tasikmalaya

Jak rychle se vám podařilo vyřešit tuto rovnici?

Zdroj: Tasikmalaya
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články