Mezi kočkami se skrývá zajíc, najít ho dokázalo jen 5 % lidí: Pokud to dokážete, máte IQ vyšší než 115

V této optické iluzi najdou zajíčka do několika málo vteřin pouze vysoce inteligentní jedinci. Zkuste si i vy ověřit své schopnosti a IQ.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Optické iluze jsou prokazatelně zábavnou formou měření inteligence, všímavosti a vnímavosti detailů na obrázku. Lidem s vysokým IQ stačí na vyřešení iluze jen několik málo vteřin, jiným odhalení výsledku může trvat déle, někdo se zase raději nechá poddat. Zapojte své smysly a otestujte své vizuální vnímání a najděte zajíčka mezi kočkami do 10 vteřin.

Mnoho typů optických iluzí

Optických iluzí, které jsou také nazývány vizuální iluze, je mnoho typů. Jeden typ je určen pro kontrolu úrovně IQ a vizuálních schopností. Jejich základem je zkreslení zrakového vjemu, jež je nutné pomocí inteligence „prohlédnout“. Iluze se také dělí na tři hlavní třídy – fyzické, fyziologické a kognitivní. Všechny mají společnou nejednoznačnost, zkreslení, paradox nebo fikci.

Na obrázku se nachází něco, co tam nepatří. Jen lidé s IQ 120 dokáží vyřešit tuto logickou výzvu

Řešení optických iluzí není však pro všechny lidi stejně snadné či obtížné, záleží na zrakových schopnostech daného člověka, jeho inteligenci a vnímavosti. To, co někdo dokáže vyřešit za pár vteřin, nemusí druhý zvládnout vůbec. Tyto schopnosti člověka se však dají vylepšovat a s pochopením a tréninkem na podobných úlohách přichází i výsledky a vyšší IQ.

Ukrytý zajíček

Optické iluze mívají různou úroveň obtížnosti, tato je iluze vhodná i pro děti, které jsou dychtivé po poznání a hledání řešení. Hádanky a iluze vypadají na první pohled komplikovaně, u této ale žádný speciální trik na vyřešení neexistuje. Každý si musí prohlédnout všechny kočky, dokud nenarazí na onoho ukrytého zajíčka. Jen opravdu všímavý člověk ho najde do pár sekund.

Někteří z vědců tvrdí, že čím víc trénujete svůj mozek optickými iluzemi a náročnými hádankami, tím inteligentnější jste. V případě, že jste tedy nenašli zajíčka do 10 vteřin, nezoufejte a dejte si čas na prozkoumání každé kočky na obrázku. I nalezení zajíce s pozdějším časem je výhra. Pokud jste jej nenašli ani po prodloužení limitu, podívejte se na obrázek níže, kde je vyznačený.

Za jak dlouho jste našli zajíce mezi kočkami?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články