Mezi kočkami se skrývá zajíc, najít ho dokázalo jen 5 % lidí: Pokud to dokážete, máte IQ vyšší než 115

V této optické iluzi najdou zajíčka do několika málo vteřin pouze vysoce inteligentní jedinci. Zkuste si i vy ověřit své schopnosti a IQ.

černá bílá kočka i Zdroj fotografie: Freshers Live
                   

Optické iluze jsou prokazatelně zábavnou formou měření inteligence, všímavosti a vnímavosti detailů na obrázku. Lidem s vysokým IQ stačí na vyřešení iluze jen několik málo vteřin, jiným odhalení výsledku může trvat déle, někdo se zase raději nechá poddat. Zapojte své smysly a otestujte své vizuální vnímání a najděte zajíčka mezi kočkami do 10 vteřin.

Mnoho typů optických iluzí

Optických iluzí, které jsou také nazývány vizuální iluze, je mnoho typů. Jeden typ je určen pro kontrolu úrovně IQ a vizuálních schopností. Jejich základem je zkreslení zrakového vjemu, jež je nutné pomocí inteligence „prohlédnout“. Iluze se také dělí na tři hlavní třídy – fyzické, fyziologické a kognitivní. Všechny mají společnou nejednoznačnost, zkreslení, paradox nebo fikci.

Na obrázku se nachází něco, co tam nepatří. Jen lidé s IQ 120 dokáží vyřešit tuto logickou výzvu

Řešení optických iluzí není však pro všechny lidi stejně snadné či obtížné, záleží na zrakových schopnostech daného člověka, jeho inteligenci a vnímavosti. To, co někdo dokáže vyřešit za pár vteřin, nemusí druhý zvládnout vůbec. Tyto schopnosti člověka se však dají vylepšovat a s pochopením a tréninkem na podobných úlohách přichází i výsledky a vyšší IQ.

kočky zajíc uši iZdroj fotografie: Freshers Live

Ukrytý zajíček

Optické iluze mívají různou úroveň obtížnosti, tato je iluze vhodná i pro děti, které jsou dychtivé po poznání a hledání řešení. Hádanky a iluze vypadají na první pohled komplikovaně, u této ale žádný speciální trik na vyřešení neexistuje. Každý si musí prohlédnout všechny kočky, dokud nenarazí na onoho ukrytého zajíčka. Jen opravdu všímavý člověk ho najde do pár sekund.

Někteří z vědců tvrdí, že čím víc trénujete svůj mozek optickými iluzemi a náročnými hádankami, tím inteligentnější jste. V případě, že jste tedy nenašli zajíčka do 10 vteřin, nezoufejte a dejte si čas na prozkoumání každé kočky na obrázku. I nalezení zajíce s pozdějším časem je výhra. Pokud jste jej nenašli ani po prodloužení limitu, podívejte se na obrázek níže, kde je vyznačený.

červený kruh zajíc kočky iZdroj fotografie: Freshers Live

Za jak dlouho jste našli zajíce mezi kočkami?

Zdroj: FreshersLive
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články