Psychologové tvrdí, že s IQ nižším 115 je nemožné tuto matematickou úlohu vyřešit. Jste dostatečně inteligentní na to, abyste to zvládli?

Otestujte své logické a matematické dovednosti a pokuste se vyřešit tuto hádanku. Pro úspěšné splnění tohoto úkolu však máte stanovený jen krátký časový limit 30 vteřin.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Obrázkové testy a matematické úlohy jsou oblíbeným a zábavným způsobem, jak trávit volný čas a zároveň ověřit své dosavadní znalosti a vědomosti. Díky internetu a sociálním sítím jejich popularita neustále roste, a navíc se do jejich řešení snadno zapojují lidé z celého světa. Zjistěte, jak jste na tom a kolik si toho ještě pamatujete ze školních let.

Jaký je přínos obrázkových testů

Pravidelné procvičování optických iluzí, hádanek a hlavolamů pomáhá stimulovat váš mozek. V důsledku toho dochází k rozvoji kognitivních funkcí, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Postupem času pro vás bude mnohem jednodušší nacházet řešení různých problémů a ani obtížné situace pro vás již nebudou překážkou. Nově nabyté sebevědomí oceníte jak v osobním, tak i profesním životě.

Otestujte svou bystrost: Jen 6 % lidí dokáže na obrázku najít klobouk do 10 sekund

K čemu se využívají obrázkové testy

Nejčastěji slouží při různých IQ testech a jiných vědomostních zkouškách, kde mají za úkol odhalit znalosti a logiku studentů. Velký význam však mají také ve zdravotnictví. Především v psychologii pomáhají při sestavování psychologického profilu nebo při rehabilitacích pacientů po těžkém úrazu nebo vážné nemoci mozku. Využívají je však taky některé firmy, které s jejich pomocí vybírají vhodné uchazeče pro budoucí zaměstnání.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Zjistěte hodnotu sovy

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem podle matematické rovnice na obrázku vypočítat, jaká je hodnota sovy. Začněte horním řádkem a postupně se propočítejte až ke spodnímu. Odhalte, jaká hodnota se skrývá pod tučňákem a kočkou, a zjistěte, které je vaše tajné hledané číslo. Abyste však byli zcela úspěšní, musíte to stihnout před vypršením časového limitu 30 vteřin.

Řešení matematické úlohy

Pokud se vám podařilo hledané číslo najít, pak patříte mezi opravdu bystré a nadané jedince. Ve skutečnosti se pod obrázkem sovy ukrývá číslo 1. V případě, že vám řešení matematické rovnice zabralo více času nebo se vám ji nepodařilo vůbec rozluštit, dejte se rovnou do dalšího cvičení. Díky pravidelnému tréninku budete brzy podobné úkoly zvládat levou zadní.

Jak rychle jste dokázali tuto rovnici vyřešit vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články