Rozlišujete venkovní, pracovní a domácí oblečení? Existuje několik vážných důvodů, proč se převléknout hned po příchodu z práce

Když dorazíte domů po vyčerpávajícím pracovním dni, často nemáte už žádnou sílu, natož na převlečení. Potřebné věci tak provedete ve stejném oděvu, který nosíte od rána.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Uvaříte večeři, umyjete nádobí, uložíte děti a máte na sobě přitom stejné džíny nebo kalhoty a košili, jaké jste si ráno oblékli. Ukazuje se však, že tento zajetý zvyk není tak neškodný, jak se může zdát. Dlouhodobě si může dokonce pohrát jak s vaším zdravím, tak i vzhledem – což jsou ostatně propojené nádoby. Co všechno tedy může časem nastat, pokud budete mít na sobě to samé oblečení od úsvitu do soumraku?

Cesta ke křečovým žílám

Vaše oblíbené těsné džíny vás nepochybně udělají naprosto okouzlující, jenže vaše nohy z nich dlouhodobě nadšené nebudou. A když je na sobě budete mít opravdu celý den, nijak zvlášť vám to neprospěje. To, co nosíme do společnosti, je totiž obyčejně mnohem těsnější než pohodlné domácí oblečení, což se projeví na cirkulaci krve. Omezující oblečení proudění zpomaluje a při opravdu dlouhodobém užívání může vaše žíly poškodit.

iZdroj fotografie: Pxhere

Dalším nevyhnutelným faktorem jsou bakterie. Šaty, které na sobě nosíte denně, nachytají všude nejrůznější bakterie a mikroby. Ačkoli tedy nelze onemocnět přímo vlivem tohoto oblečení, fungujete jako celodenní prachovka. Tyto bakterie stojí za mnoha infekcemi od běžných respiračních chorob po stafylokoka a další parazity. Nějaké bakterie nosíte nevyhnutelně, protože pracovní oblečení doma skladujete, není ale potřeba problému přidávat.

Riziko akné a žaludečních potíží

V případě, že se pravidelně setkáváte s otravným akné na ramenou nebo krku, není od věci se zamyslet právě nad tím, jak se oblékáte. Oděvy z umělého vlákna mohou sice vypadat hodně dobře, jenže kůži nedovolují dýchat a uzavírají uvnitř teplo, což způsobuje právě pupínky. Stejný dopad má nošení cvičebního úboru, který stahuje výrazně víc než běžné oblečení. Trikot si tedy rozhodně sundejte hned po tréninku a nechte ho v tašce.

iZdroj fotografie: Pxhere

Těsné oblečení výrazně tlačí na váš žaludek a pas. Delší vystavení organismu tomuto tlaku má dopady sahající daleko za pouhý diskomfort, budete kvůli nim možná muset sáhnout i po lécích. Patří sem žaludeční reflux a další velmi běžné potíže trávicí soustavy. Jestli se oblíbeného oblečení nechcete vzdát, berte si ho skutečně jen na potřebnou dobu, a ne každý den. Jakmile jste doma, ulevte svému tělu od přebytečného tlaku. Rozdíl určitě brzo poznáte.

Jaký styl oblékání máte nejraději a co k němu vedlo?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články